Okunma

Cyclone Soğutma Çözümüne Herkes Ulaşabilecek


30 Eylül 2010 Perşembe 13:38
Cyclone Soğutma Çözümüne Herkes Ulaşabilecek

Hız aşırtmalı NVIDIA GeForce GTS 450 grafik işlemci ve MSI’ın ödüllü Cyclone soğutma çözümünü bir araya getiren ekran kartı 9 cm’lik PWM fanı ile referans tasarım ekran kartlarına nazaran yüzde 50 daha çok hava akımı sağlıyor. Bu ekran kartı 17°C daha soğuk çalışıyor ve %7 daha az ses çıkarıyor.

Buna ek olarak MSI’ın hız aşırtma yarışmalarında tercih edilen AfterBurner v2.0 yazılımı sayesinde kullanıcılar grafik işlemci ve hafıza saatleri dışında GPU voltajını da artırarak ekran kartının performansını limitlere kadar zorlayabiliyor (MSI Military Class Hakkında Her Şey).


MSI N450GTS Cyclone OC ekran kartının tamamında kullanılan katı kapasitörler yük altında bile daha kararlı bir sistem ve uzun ömür sağlıyor. 

 

 MSI N450GTS, Cyclone termal tasarımını kullanıyor. Çift ısı borusu ve nikel kaplamalı bakır taban, ısının Cyclone soğutma sistemi tarafından hızlıca uzaklaştırılmasına imkan tanıyor.

Referans tasarımla karşılaştırıldığında MSI N450GTS Cyclone OC yüzde 7 daha sessiz çalışıyor ve genel çalışma sıcaklığını 17°C düşürerek daha sağlıklı bir çalışma ortamı yaratıyor. Böylece hem ekran kartını daha yüksek bir hız aşırtma potansiyeline kavuşuyor hem de genel olarak sistem sıcaklığı düşüyor.

 

MSI Afterburner v2.0 Hız Aşırtma Yazılımı

 

MSI’ın Afterburner hız aşırtma yazılımı ise grafik işlemci voltajının artırılmasına imkan tanıyarak çok daha yüksek bir performans elde edilmesine imkan tanıyor.

Dahası gelişmiş fan hızı kontrolü ile sıcaklığı tespit ederek hız aşırtma altında bile sistemin kararlı kalmasını sağlıyor. Buna ek olarak Afterburner sayesinde kullanıcılar bir yandan 3D uygulamalardaki performansı takip ederken diğer yandan grafik işlemci ve hafıza saatlerini değiştirebiliyor.

:: Yeni nesil Nvidia ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cyclone Soğutma Çözümüne Herkes Ulaşabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cyclone Soğutma Çözümüne Herkes Ulaşabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cyclone Soğutma Çözümüne Herkes Ulaşabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "