Okunma

Daha Hızlı Chromebook’lar Yolda


20 Şubat 2012 Pazartesi 12:30
Daha Hızlı Chromebook’lar Yolda

Google’ın geçtiğimiz sene en heyecanlı olduğu ürünlerinden birisi de Chromebook’larıydı. Chrome OS işletim sistemine sahip olan cihaz, sadece internet için laptop kullananların gözdesi olması bekleniyordu. Ancak Chromebook’lar, Google’ın tahmin ettiği kadar ihtişamlı bir giriş yapamadı. Bunun en önemli sebebi olarak da Chromebook’un beklentilerin altında kalan performansı gösterilmişti.

Google her ne kadar her 6 haftada bir yayınladığı güncellemelerle cihazın performansına olumlu katkılar yapsa da birçok kullanıcı bu performans sorunları yüzünden bu üründen uzak durmayı tercih etmişti.

Chrome bölümü Başkan Yardımcısı Sundar Pinchai, verdiği röportajda Chromeboook’ların geleceği hakkında son derece iyimser konuştu. Pinchai, “Chromebook’lar hakkındaki heyecanımız sürüyor. Birçok olumlu geri bildirim aldık ve yeni nesil Chromebook’ları sabırsızlıkla bekliyoruz. Cihazı hız, basitlik ve güvenlik açısından geliştiriyoruz.” açıklamasını yaptı.

Google ekibinin yeni Chromebook’lara dair takındıkları bu özgüvenli dolu tavır, akıllara yeni Chromebook’ların yepyeni bir özellikle gelme ihtimalini getirdi. İkinci nesil Chromebook’lar Jelly Bean kod adı ile duyurulan Android 5.0 gelirse şaşırmamak gerek. İki işletim sistemi çalıştırabilen Android 5.0 sayesinde yeni nesil Chromebook’lar, hem Chrome OS hem Windows 8 işletim sistemiyle gelebilir.

:: Yeni Chromebook’larla ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Daha Hızlı Chromebook’lar Yolda”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu alete para verip alan varmı gerçekten tanışmak isterdim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Amaç sadece internetse win8 falan ne alaka?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bakalım gogıl imajı win8’le kurtarabilecek mi?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Chromebook’a Win yada Android gelrse bütün espisirisi kaybetmiş olur, alel ade bir notebooktan farkı kalmaz, ki bu google amacına ters düşer.

" Daha Hızlı Chromebook’lar Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Daha Hızlı Chromebook’lar Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daha Hızlı Chromebook’lar Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "