Okunma

Daha Hızlı İnternet İçin


08 Temmuz 2007 Pazar 13:00
Daha Hızlı İnternet İçin
İletişim devi Türk Telekom, uzun süredir beklenen yatırımlara yenilerini eklerken yurt çapındaki tüm erişim şebekelerini yeniliyor. Bu doğrultuda altyapı dönüşüm projelerini hayata geçiren Türk Telekom, Türkiye’nin her köşesinden çağımızın iletişim hizmetlerinin alınabilmesine olanak tanıyacak. Türk Telekom bu projelerle Türkiye’nin her bölgesinde aynı teknolojik altyapının bulunmasını ve PSTN, xDSL, ISDN gibi hizmetlerin heryerde verilebilmesini hedefliyor. Ayrıca altyapı şebekesinin yenilenmesi ile birlikte ülke çapında internet kullanımının yaygınlaşması hedefleniyor.

Kırsal Dönüşüm Projesi

Bu proje ile birlikte kırsal alanda bulunan 4,3 milyon kullanıcı için kırsal alan ile kentsel alan ayrımı ortadan kalkacak. Türkiye’nin en ücra köşeleri telefondan geniş bant internete kadar her türlü yeni nesil iletişim altyapısına kavuşmuş olacak.

Mevcut durumda sadece ses hizmeti sağlayan kırsal alanlarda bulunan santraller, ses, VoIP, kiralık hat erişimi, DSL ve IPTV gibi hizmetlerin sunulacağı çoklu servis erişim noktaları haline dönüştürülecek.  Toplam maliyeti yaklaşık 240 milyon YTL olan kırsal dönüşüm projesinin 2008 yılında tamamlanması öngörülüyor.
 
Tabii bizim için en fazla anlam ifade eden şey hâlâ hizmetlerin son kullanıcıya olan maliyetleri. Umarız yeni yatırımların kaynağı başka şekillerde sağlanmıştır yoksa son kullanıcı olarak çekeceğimiz var.

:: Daha hızlı internete inanıyorum diyenler forumlarımızda yandaş arayabilirler.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http.//shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Daha Hızlı İnternet İçin”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İndirimli haliyle bile komşu ülkelerin 2 katı fiyat ödüyoruz. Telekoma alternatif bir şirket gelmedikçe hiçbirşey değişmez. Bürokratlarımız milleti yolunacak kaz olarak görmeye devam edecekler nede olsa…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  TTnet’in Verdiği Hızmetin, Fiyatin, kotanın Daha iyisini Veren Ve 3 aydir hizmet veren Turbonet şirketi Daha iyi. TTnet ile Sürünmek yanlış.

  ***** Bir bakın Sizde bana hak vereceksiniz. adsl ile sürünürken biz onlar adsl2+ veriyor..
  ————————-

  Verdiğin siteyi inceledim ancak burda da aylık 5.99 ytl sabit ücret alıyorlar. Yani toplamda 25 milyona gelmiş oluyor ve kotası da 3 GB. Gerçi telekomun hızı malum baya değişken olabiliyor ancak turbonet in de bu konuda nasıl olduğunu bilmiyoruz..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bulgaristan da 2mb baglanti 20 YTL civari. Sinira yakin oturmaktayim acaba bir kablo ceksek olur mu ? 🙂
  ______________________________

  Kardeş çok mantıklıca 😀 yapmaman hata bence 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bulgaristan da 2mb baglanti 20 YTL civari. Sinira yakin oturmaktayim acaba bir kablo ceksek olur mu ? 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Yani anlamadığım şimdi 2008 de bitecek bu proje ile 20 mbit e kavuşabilecek miyiz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç güleceğim yoktu. Biri ***** adresinden hızını kontrol etsin. Sonra ttnet idda ettiği hızla farkını görüp bana tüm içtenliği ile TTnet 2008 de daha iyi hizmet verecek desin.

  İMkansız adamlar daha şuan dediklerini yapamıyor…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  TTnet’in Verdiği Hızmetin, Fiyatin, kotanın Daha iyisini Veren Ve 3 aydir hizmet veren Turbonet şirketi Daha iyi. TTnet ile Sürünmek yanlış.

  ***** Bir bakın Sizde bana hak vereceksiniz. adsl ile sürünürken biz onlar adsl2+ veriyor..
  ————————-

  Evet gercekten çok haklısınız bende inceledimde fiyatlar ve verilen hizmet gercekten mükemmel 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  elin ecnebisi arapları götürür petrolde araplarda bizi telekomla götürüyor

 9. SDN Okuru dedi ki:

  kesin bunun altından da bişeyler çıkar.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  geç bile kalında millet dsl de bizimkinden cok daha az parayla hızdan uçarken biz hala 1024 lerle uğraşıyoruz

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bu yenileme sırasında vergilerin artmamasını ve kesintilerin olmamasını istiyorum

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Küfretmeyelim diyoruzda hizmet mi varda maliyetinden bahsediyoruz allah aşkına 1 kişi çıkıpda desinki ben günün her saati youtubeda 20kb saniyede akacak veriyle izlenen videoları 1024Mbit lik adsl hattımla izleyebiliyorum ***** den 12 kb ile akacak veriyi kesintisiz dinleyebiliyorum. ne dergiler ve dernekler ve kitlelere hitap edebilen siteler hiçbiriniz bir araya gelip tepkinizi veremediniz ama tepkinizi gizlemeyin demeyi bildiniz siz yürüyün biz arkanızdayız dediniz sürekli bravo. tebrikler. TT kadar taş düşsün başımıza ! olmasaydı diyenlerde merak etmesinler tt den daha kötü hizmet veren bir kurum olamazdı başımızda.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  SDN siz de bir “iletişim DEVİ” diyorsunuz bir yerden yere vuruyorsunuz TT’yi. Bence somut adımlar atana kadar, fahiş fiyatlarını düşürene kadar ve iyi hizmet verene kadar TT birşey yapmış sayılmaz. Bunu bilir bunu söylerim. Araplara sattılar 49 yıllığına mı ne. Adamlar baktı kazanamıyorlar. Sabit ücret ile geçirmeye başladılar. Devlet nasılsa %15 ÖİV (hem de sabit telefondan alınıyor bu vergi. Lüks tüketim olmuş telefon vay be!) ve bunun üstüne %18 de KDV alıyor. (sabit ücret ve diğer ücretler toplamı alındıktan sonra %15 ÖİV alınıyor ve önceki rakama ekleniyor. Bunun üstünden bir daha %18 KDV alınıyor. Dolayısıyla 25YTL’lik konuşunca yaklaşık 50YTL ödüyorsunuz.) Adamlar akıllı tabi. aldık k

 14. SDN Okuru dedi ki:

  eğer böyle bir değişiklik olursa internet hızı çooooooooook aşırı artacak (yani öyle olması gerekir) o zaman da hala limitli internet vereceklermi onu çok merak ediyorum

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bu iş bize pahalıya patlıyacak galiba

  ~KAPTANIDERYA~

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Telekomun bu yatırımları bize extrem bir fiyat artışı olarak yansımazsa asıl o zaman tam süper olacak:)

 17. SDN Okuru dedi ki:

  millet aya cikti yahu hala 256/64 internet kullaniyoruz . Dünyada kac tane ülkede var ? Gerçekci bakiyorum olaya 5000 $ lik GSMH miz var ama 3.dünya ülkesiyiz. Telekom 10 senedir bu işleri düşünüyor . Ne zaman gerçekleşecek ? 10 yıldır sadece soygun …

 18. SDN Okuru dedi ki:

  TTnet’in Verdiği Hızmetin, Fiyatin, kotanın Daha iyisini Veren Ve 3 aydir hizmet veren Turbonet şirketi Daha iyi. TTnet ile Sürünmek yanlış.

  ***** Bir bakın Sizde bana hak vereceksiniz. adsl ile sürünürken biz onlar adsl2+ veriyor..

" Daha Hızlı İnternet İçin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Daha Hızlı İnternet İçin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daha Hızlı İnternet İçin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "