Daha Yeşil Yazdırmak Elinizde


07 Mayıs 2010 Cuma 09:52
Daha Yeşil Yazdırmak Elinizde

Xerox, çevreye verilen zararı azaltmak, israfı önlemek ve müşterilerinin maliyetlerini azaltmak için GreenPrint Technologies ile güçlerini birleştirdi. Yapılan işbirliği ile, Xerox Phaser 8860 katı mürekkep yazıcı, Phaser 8860MFP çok fonksiyonlu yazıcı veya Xerox ColorQube 9201/9202/9203 çok fonksiyonlu yazıcı satın alanlar GreenPrint yazılımın kopyasını ücretsiz olarak sınırsız bir şekilde kullanabilecekler (İki Yüzlü Tarayıcı).

GreenPrint yazılımı, yazıcıya gönderilen her sayfayı analiz edip tipik israf karakteristiklerini (sadece bir URL, başlık reklamı, logo veya yasal yazılar içeren son sayfa gibi) arayarak baskıdan önce istenmeyen sayfaları otomatik olarak belirliyor ve kaldırıyor.

Böylelikle ihtiyacın dışındaki sayfaların basılmasını engelleyerek, israfın önüne geçiyor. GreenPrint yazılımını içinde yer alan bir raporlama özelliği ile yaptığınız kağıt, toner tasarrufu ile önlediğiniz CO2 salınımı öğrenilebiliyor.

 

Green print yazılımını kullanmak, Fortune 500 listesinde yer alan bir şirket için yılda 2 milyon $ tasarruf etmek, 4000 ağaç kurtarmak ve 12.000 tonun üzerinde karbon emisyonunu önlemek anlamına geliyor.

 

GreenPrint Technologies tarafından yapılan araştırmaya göre, bir çalışan yılda ortalama 10.000 sayfa yazdırıyor ve bu sayfaların yaklaşık 1.400’ü israf oluyor. Fortune 500 listesinde yer alan bir şirket, sadece masaüstü bilgisayarlarına GreenPrint’i yükleyerek yılda 2 milyon $ tasarruf edebilir, 4000 ağaç kurtarabilir ve 12.000 tonun üzerinde karbon emisyonunun oluşmasını önleyebilir (Xerox En İddialı Ürününü Tanıttı).

Xerox’un tipik renkli yazıcılara oranla yüzde 90 daha az atık üreten katı mürekkep teknolojisine sahip cihazlarını kullanan herkes, GreenPrint’i hiçbir ücret ödemeden indirip kullanabiliyor. Yazılım hakkında daha fazla bilgi edinebilmek ve yazılımı ücretsiz olarak indirebilmek için http://www.printgreener.com/xerox/ adresi ziyaret edilebilir. Xerox katı mürekkepli yazıcılara sahip olmayanlar da, GreenPrint yazılım lisansını satın alarak bundan yararlanabilirler.

:: Bu yazılımı kullanarak çevreyi korumak ister misiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Daha Yeşil Yazdırmak Elinizde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Daha Yeşil Yazdırmak Elinizde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daha Yeşil Yazdırmak Elinizde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  2. 2 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  4. 4 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  5. 5 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  6. 6 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  7. 7 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  8. 8 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  9. 9 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  10. 10 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC