Okunma

Dailymotion’a Erişim Engeli Geldi


26 Kasım 2013 Salı 07:50
Dailymotion’a Erişim Engeli Geldi

2005 yılında kurulan Fransa merkezli video paylaşım sitesi Dailymotion, mahkeme kararı ile erişime kapatıldı. Daha önce de kapatılan web sitesinin son 5 yılda 2. kez kapanmasının nedeni ise henüz açıklanmadı. Dailymotion daha önce terör örgütü probagandası yapıldığı gerekçesi ile kapatılmıştı.

Dailymotion’a şu anda TTNET kullanıcıları tarafından erişilemezken site,
bazı mobil ağlar üzerinden açılıyor, ancak kısa süre içinde mobilden de
açılmasının engellenmesi bekleniyor.

Site tıklandığında ekranlara şu uyarı yansıyor: “Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi aşağıda sayılan mahkeme kararları ile erişime engellenmiştir. T.C.Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 24.03.2009 tarih ve 2009/25 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır. Adana 9. Sulh Ceza Mahkemesi‘nın 08.11.2013 tarihli 2013/2422 D. İş ve / sayılı karar”

:: Dailymotion’ın kapanması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

52 yorum - “Dailymotion’a Erişim Engeli Geldi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Smile adsl akar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    halen çağın gerisinde olduğumuzun resmi kanıtıdır.

" Dailymotion’a Erişim Engeli Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dailymotion’a Erişim Engeli Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dailymotion’a Erişim Engeli Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "