Dalmak için değil corona için alıyorlar!


02 Nisan 2020 Perşembe 14:38
Dalmak için değil corona için alıyorlar!

Corona virüsü ile maske kullanımı konusunda dikkatli ve bilinçli olmak gerekiyor. Sağlık çalışanlarının ve hastaların bu koruyucu ekipmana sahip olması son derece önemli. Kendini sağlıklı hisseden bireylerin ise maske kullanmasına gerek olmadığı dile getiriliyor. Son dönemde maskeye olan ihtiyaç artıyor ancak kaynaklar sınırlı. Decatlon Türkiye de bu soruna çare olmak için harekete geçti. Easybreath spor ürünü modifiye edildi.

Dechatlon Türkiye Easybreath ürününü modifiye etti

Decathlon Türkiye, son günlerde sıklıkla Corona virüsüne karşı koruyucu önlem olarak gösterilen Easybreath Su Altı Keşif Maskesini modifiye ederek sağlık amaçlı kullanımını test edip onaylayabilecek sağlık kurumları ve Ar-Ge merkezleri arıyor. Decathlon bu süreçte maskenin satışını; acil bir durumda ürünü gerekli yerlere ulaştırabilmek amacıyla durdurma kararı aldı.

Dechatlon Türkiye Easybreath maskeleri sağlıkta kullanacak

Sağlık ürünleri tedariğinde ciddi krizler yaşanan bazı ülkelerde, “Easybreath” spor ürünümüz modifiye edilip hastanelerde kullanılmaya başlandı, ancak bu kullanımın sağlık standartlarına uygunluğu henüz testlerle kanıtlanmadı.

Konuyla ilgili şirket cephesinden ise şu açıklama geldi:

“Umarız ülkemizdeki ekipman kaynağı ve tedariği, diğer ülkelerdeki gibi bir krize dönüşmez. Böyle bir duruma hazırlıklı olabilmek adına, spor amaçlı üretilen bir ürünün sağlık sektöründe kullanılmasının hassasiyeti ve hayati önemini de göz önünde bulundurarak, resmi sağlık kurumları ile iletişime geçtik ve testleri yapabilmeleri adına gerekli desteği sağladık.

En kısa sürede sonuca ulaşmayı diliyoruz ve sürece katkısı olabilecek farklı sağlık kurum ve kuruluşları ile de iletişim kurmaya hazırız. Ürünü modifiye ederek sağlık amaçlı kullanımını test edip onaylayabilecek sağlık kurumları ve Ar-Ge merkezleri [email protected] e-posta adresi üzerinden bize taleplerini iletebilir.”
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dalmak için değil corona için alıyorlar!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  daha önce bu üründen bende almıştım faydalı olacağına inanıyorum

" Dalmak için değil corona için alıyorlar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dalmak için değil corona için alıyorlar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dalmak için değil corona için alıyorlar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 2. 2 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 3. 3 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 4. 4 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 5. 5 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 6. 6 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 7. 7 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 8. 8 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 9. 9 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 10. 10 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!