Okunma

DARPA’dan 70 km Hız Yapan Drone!


14 Şubat 2016 Pazar 18:01
DARPA’dan 70 km Hız Yapan Drone!

Birleşik Devletler ile sık sık ortak çalışmalar yapmasıyla gündeme gelen DARPA yani Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı, yeni bir Drone modelini daha sergiledi.

Bir video ile açıklama yapmayı tercih eden DARPA, söz konusu Drone modelinin 70 km hızına ulaşabildiğini gösteriyor. Ancak işin daha da ilginç kısmı ise bu Drone modelinin, sadece düz bir yol izleyebilmekten daha fazlasını yapabiliyor olması!

DARPA’dan yeni Drone modeli!

DARPA tarafından yayınlanan Drone videosunda, söz konusu Drone modelinin üzerindeki kamera ve sensörler ile ulaşabildiği 70 km hızını, hiçbir engele çarpmadan aşabildiği gösteriliyor.

Bir labirenti andıran test ortamında yapılan denemeleri gösteren DARPA‘nın bu yeni Drone videosunu, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=LaXc-jmN89U]

:: DARPA’nın bu yeni Drone modeli ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “DARPA’dan 70 km Hız Yapan Drone!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  70 ne la

 2. SDN Okuru dedi ki:

  70km hızın görüntülerini dronenin kamerasından verselermiş

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Allah C. C. ye şirk koymaktan başka bir şey değil bu ürünler…Başbakanımız yasaklatsında görün inşAllah.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  70 fena bir değer değil aslında ama daha da hızlanmalı…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bir dron için gayet başarılı bir hız.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adamlar yapıyor 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  70 mi??? 70 çok çok düşük bir hız. Youtube'a Blackout 330 veya QAV250 yazıp çıkan sonuçlara bakın. 110 ile 180 mph aralığında değişiyor

" DARPA’dan 70 km Hız Yapan Drone! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DARPA’dan 70 km Hız Yapan Drone! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DARPA’dan 70 km Hız Yapan Drone! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "