Okunma

Dassault Systemes Türkiye’de İddialı


01 Temmuz 2009 Çarşamba 11:01
Dassault Systemes Türkiye’de İddialı

100 binden fazla şirkete sağladığı 3 boyutlu tasarım geliştirme, modelleme ve simülasyon çözümlerinde dünyanın önde gelen yazılım şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Fransız merkezli Dassault Systèmes, Türkiye ofisini açtı. Dassault Systèmes, bu sabah düzenlediği bir basın toplantısıyla duyurduğu Türkiye ofisiyle pazar payını artırmayı hedefliyor.


Catia ile resimdeki gibi profesyonel ürün tasarımları yapılabiliyor.

Dassault Systèmes, Türkiye’deki yeni ofisiyle Türk tüketicisine daha yakın olmayı ve sağladığı birinci el hizmet kalitesiyle müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. Açılışta konuşan Dassault Systèmes PLM Güney Avrupa Bölge Müdürü Gianluca Gonella, Türk pazarının potansiyel anlamında Dassault Systèmes için büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Gonella, “20 yıldır ürünlerimizle var olduğumuz Türkiye’de bundan böyle yeni ofisimizle birinci elden hizmet ve destek vereceğiz. Türkiye ofisinin desteğiyle, günümüz zorlu iş ortamında daha da güçleneceğimize olan inancımız tam” dedi.

Türkiye Planları

Kullanıcıya verilecek desteği en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Dassault Systèmes Türkiye Satış Müdürü Burak Süsoy ise müşteri memnuniyetinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti.


Firmanın portföyündeki Simula gerçeğe benzer simülasyonların hazırlanmasını sağlıyor.

Otomotiv, otomotiv yan sanayii, savunma, havacılık, endüstriyel ekipmanlar gibi sektörlerde liderliklerini devam ettireceklerini vurgulayan Süsoy, enerji, denizcilik, paketlenmiş hızlı tüketim malları, moda/ konfeksiyon ve ilaç sektörlerine doğru hızla ilerlemeyi hedeflediklerini belirtti.


3DVIA ile ürünün tasarım sürecinde düzenlemeler yapmak mümkün.

Firmanın sahip olduğu markalar arasında en tanınmışı sanal ürün tasarımında kullanılan Catia. Diğer uygulamalar arasında ise gerçeğine benzer simülasyonların üretiminde kullanılan Simulia, şirketlere üretim ve bakım süreçlerini dijital olarak planlama, yaratma ve izleme imkanı sunan Delmia, yaşam döngüsü yönetimi için Enovia ile şirketlerin ürünlerini online pazarlamasını sağlayan 3DVIA ile geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı SolidWorks bulunuyor.

:: PLM kavramını ne kadar biliyorsunuz?

Bilgi için: Dassault Systemes
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dassault Systemes Türkiye’de İddialı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    geçen ay bi toplantıda dassault systems fransadan bir bayanla karşılaşmıştım. ukala, kurnaz, türklere aciip kıldı. mirage uçaklarını yapan şirketin bir alt kolu olan DSS, son zamanlarda 3boyutlu tasarım işine girmiş. şimdi catia 6 ile kullanıcı destekli (!) tasarım projesini devreye sokuyorlar

" Dassault Systemes Türkiye’de İddialı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dassault Systemes Türkiye’de İddialı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dassault Systemes Türkiye’de İddialı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "