Okunma

Dava Açmak Korsanı Bitirmez


22 Ağustos 2008 Cuma 21:00
Dava Açmak Korsanı Bitirmez
Eski Microsoft oyun bölümü başkan yardımcısı, yeni EA Sports Başkanı Peter Moore, yakın zamanda bazı firmaların korsan oyunculukla alakalı davalar açmasını değerlendirdi. Dosya paylaşımları arttığı müddetçe bu gibi önlemlerin faydasız kalacağını söyleyen Moore, müzik endüstrisini örnek vererek, orada da bu gibi davaların işe yaramadığına dikkat çekti.

Kaybeden Son Kullanıcı Oluyor

Kendisinin de müşteriyi cezalandırmaktan yana olmadığını belirten Peter Moore, korsan oyunların sektöre darbe vurduğunu, ama mahkemelerde hak aramak yerine kabul edilebilir bir çözüm bulmak gerektiğini savundu. "Bu insanlar fikri mülkiyet haklarını çalıyor olsa da, bunu çözmek için oyun yapımcıları ve dağıtıcıları olarak daha iyi çözümler üretebileceğimize inanıyorum." diyen Moore, insanları para için dava etme fikrine yanaşmadığını belirtti.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Dava Açmak Korsanı Bitirmez”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    fiyatları makul seviyeye indirmedikçe korsanla mücadele malesef imkansızdır…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sonunda doğru şeyler söyleyen biri. Sen gel 600 YTL’ye sattığın konsolun oyununu 100-150’ye sat, sonra niye korsan var de. Şirketler yüksek kar isteklerini bırakmadıkça bu iş çözülmez…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    valla helal olsun adama avrupalı aşmış davada çözülmeyeceğinin en açık ispatı…

" Dava Açmak Korsanı Bitirmez konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dava Açmak Korsanı Bitirmez ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dava Açmak Korsanı Bitirmez ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "