Okunma

Dava Delilleri Facebook’ta Aranacak


14 Kasım 2011 Pazartesi 11:44
Dava Delilleri Facebook’ta Aranacak

Stephen Gallion ve Courtney Gallion’un İngiltere’de devam eden boşama davasında çok ilginç bir karar verildi.

Davanın hakimi, boşanmak isteyen çiftin Facebook ve diğer sosyal buluşma sitelerindeki hesaplarının şifrelerini birbirlerinin avukatlarına vermelerini istedi. Böylece davacı tarafların birbirleri hakkındaki iddiaları için delil bulunması amaçlanıyor.

İşin garibi Facebook’un kullanım sözleşmesinde şifrenin bir başkasına verilmesi kesinlikle yasaklanmış durumda. Böylece ilk kez bir dava hakimi verdiği kararla bir sözleşmenin ihlal edilmesini istemiş oldu.

:: Sizce mahkeme kararı ile Facebook şifresi istenebilir mi?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dava Delilleri Facebook’ta Aranacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dava Delilleri Facebook’ta Aranacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dava Delilleri Facebook’ta Aranacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "