Okunma

Kararlarınızı Gözden Geçirin


28 Kasım 2008 Cuma 07:43
Kararlarınızı Gözden Geçirin

Hakkında kesin bir fikre varamadığınız tüm konularda size yardımcı olmayı vaat eden bir yazılım olan Decision Oven‘ı ücretsiz olarak indirip tavsiye alabilirsiniz. Yazılım oldukça basit bir mantık üzerine kurulu bulunuyor. Öncelikle sorunuzu belirttikten sonra o konu hakkındaki tüm düşüncelerinizi teker teker giriyorsunuz. Bunun için Criteria menüsünden her fikir için Add Criterion diyerek girişlerinizi tamamlıyorsunuz. Bunun ardından Rankings butonuna tıklayarak hangi fikrin daha mantıklı olduğunu Decision Oven grafiksel bir biçimde gösteriyor.


Resimin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız.

Karar Adımlarını İnceleyin

Yazılım hangi fikrin uygun olduğunu sizin kriterleriniz dogrultusunda yapıyor. Çünkü bir kriteri programa eklerken o madde hakkında çeşitli düşünceleriniz birkaç soru ile sizden alınıyor. Decision Over da bu düşüncelerin ışığında hangi fikre daha yatkın olduğunuzu başarılı bir şekilde çözümleyip sizlere kararınızı daha sağlıklı vermeniz açısından tavsiyeler veriyor. Karar mekanizmasında kalem kağıt kullanmak yerine bu yazılımı kullanarak karar aşamalarınızı adım adım görüntüleyebilirsiniz.

İndirin

:: Yazılımı indirmek için tıklayın. (1.65 MB)

:: Karasız olduğunuz zamanlarda temel mantık size yardımcı oluyor mu?

Bilgi İçin: DataLand Software
Yazan:
Mehmet Erdem Yener
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kararlarınızı Gözden Geçirin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Böyle bir program Dan Brown ~ Dijital Kale isimli kitabında geçiyordu NSA biriminde kullanılan programa beyin fırtınası deniliyordu aynı şekilde fikirler yazılar en mantıklı strateji yaratılıyordu…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    oldu olacak kararları da pc’ler versin. Bize ne gerek var ya. Zaten hataya meyilliyiz değil mi? yazılımcıların da maşallahı var. nereden akıllarına geldiyse bu tip bir yazılımı yapmak. Şimdilik öneri sunuyor. yakında kim bilir ne yapar! Bunun mantığıyla çalışan birçok elektronik kontrol sistemi var. Ama son kontrol hâlâ insanda. Ama yavaş yavaş işleri resmen şu noktaya getiriyoruz “uçur bizi skynet!”

    Filmlerde gösterilen düşüncelerin birçoğunun gerçek olduğunu düşünürsek Terminatör serisinin de bir gün gerçek olabilme ihtimali yüksek bence…

" Kararlarınızı Gözden Geçirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kararlarınızı Gözden Geçirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kararlarınızı Gözden Geçirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "