Okunma

Gelişen Ülkelerin Merkezi İstanbul


21 Kasım 2008 Cuma 15:13
Gelişen Ülkelerin Merkezi İstanbul

Dell, Romanya, Macaristan, Bulgaristan, Ukrayna, İsrail ve Türkiye‘yi kapsayan büyük bölgeyi, tek bir bölgede topladığını ve pazarlama, servis ve ürün yönetimi faaliyetlerinin İstanbul merkezli yönetileceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bu stratejik karar ile Dell‘in Türkiye‘deki varlığını ve pazara olan bağlılığını daha da güçlendirdiği ifade edildi. Yönetim merkezi İstanbul‘da olacak olan bu yeni operasyon, bölgedeki ürün ve servis pazarlarına odaklanacak ve bu pazarlardaki büyümeyi destekleyecek.

Yeni Ülke Müdürü Dragos Mateescu

Yeni yapılanmanın başına getirilen Mateescu, daha önce “Dell gelişmekte olan ülkeler iş geliştirme direktörü” olarak görev yapıyordu. Türkiye’nin bölge merkez üssü olması hakkında konuşan Mateescu “Türkiye, bölgesel anlamda ekonomik büyüme açısından son derece güçlü bir pazar. Türkiye’deki yetenekli ve kaliteli insan kaynağından ve hızla büyüyen bu pazardan özellikle çok etkilendik. Ayrıca bu yeni ofis, KEC bölgesine bağlı ülkelerin daha sorunsuz ve hızlı çalışmasına da zemin hazırlamış olacak.” şeklinde konuştu. Alınan karar dahilinde İstanbul merkezli operasyonda 25 kişinin istihdam edileceği kaydedildi.

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: Dell
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gelişen Ülkelerin Merkezi İstanbul konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelişen Ülkelerin Merkezi İstanbul ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelişen Ülkelerin Merkezi İstanbul ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "