Okunma

Dell hibrit güç adaptörlerini geri topluyor!


11 Şubat 2019 Pazartesi 09:00
Dell hibrit güç adaptörlerini geri topluyor!

Dell, ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ile işbirliği içinde, elektrik çarpması tehlikesi nedeniyle şirketin güçlü bankalarına satılan 9.000‘in üzerinde Dell hibrit güç adaptörü geri toplanma ile gündemde!

9.000’in üzerinde Dell hibrit güç adaptörü geri toplanacak!

Hibrit güç adaptörü, Dell güç bankalarının masa şarj cihazı olarak ikiye katlanabilir hali. Adaptör, hareket halindeyken şarj etmek için cihazı bir güç bankasına dönüştürmeniz gerekiyor.

Dönüşüm için de modülün yanlarındaki mandallara basabilirsiniz. Adaptör ayrıca, prize takılıyken cihazları şarj etmek için güç bankasından ayrı olarak da kullanılabilir.

Dell, hibrit güç adaptörünün kasasının kırılıp kolaylıkla ayrıldığını tespi etti. Eğer ayrılırsa, modülün elektrik çarpması veya tehlikesi oluşturabilecek dahili metal bileşenlerinin ortaya çıktığı görüldü. Adaptörün iç bileşenleri kırdığı ve ortaya çıkardığı tespit edildi, bugüne kadar herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

9.000'in üzerinde Dell hibrit güç adaptörü geri toplanacak! SDN-2

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri‘nde yaklaşık 8.900 ünite ve Kanada‘da yaklaşık 475 üniteyi geri toplama talebinde bulundu. Ürünler, Şubat 2017Ağustos 2018 arasında çevrimiçi Dell, Amazon, Microcenter ve diğer perakendecilerin kanallarında satılmıştı.

Toplanma sırasına dahil olan hibrit güç adaptörlerinden sahip olan müşterilere, kullanımını derhal durdurmaları ve ücretsiz bir yerleşimi nasıl sağlayabileceklerini bulmak için Dell‘e başvurmaları önerilmektedir.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dell hibrit güç adaptörlerini geri topluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dell hibrit güç adaptörlerini geri topluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dell hibrit güç adaptörlerini geri topluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "