Okunma

DELL OPTİPLEX Ailesi Genişliyor


30 Haziran 2009 Salı 09:20
DELL OPTİPLEX Ailesi Genişliyor

Fiziksel alan konusunda kısıtlı olan ortamlara yönelik olarak tasarlanan ve genel amaçlı bilgi işlem uygulamaları için pratik teknolojilerle donatılmış olan OptiPlex 160, verimliliği maksimize eden ve aynı zamanda da çalışma alanı karmaşasını azaltan, alandan tasarruf etmek için tasarlanmış ve enerji etkinliği ve güvenilirlik sunmaya yönelik olarak planlanan bir masaüstü bilgisayarı.

Yalnızca 2.4 litre hacmindeki OptiPlex FX160 (1.81 kg ağırlığında), çok az yer kaplıyor. Standart ATX kasaların sekizde biri kadar olan OptiPlex‘in içinde SiSM671 tabanlı chipset ve Mini-iTX anakart bulunuyor. Intel dual-core Atom330 işlemcisi, yeni 45nm düşük güç tüketimli mikromimarisi sayesinde enerji ve uygulamalarda tasarruf ve verimlilik sağlıyor.

Kişisel bilgisayar kullanıcılarının giderek artan daha “yeşil” ve çevre dostu PC isteklerini karşılamak üzere tasarlanan FX160‘ta fan kullanılmıyor, entegre güç ünitesi ile enerji tüketimi azaltılıyor ve %87‘ye kadar verimlilik elde ediliyor.

Oldukça verimli güç kaynağı ve düşük voltajlı Intel Atom işlemcisi ile fark yaratıyor.

 

SiSM671/968/307DV yonga seti ve Intel çift çekirdekli Atom 330 işlemcisini destekleyen bu ürün 4 GByte’lık bir hafıza kullanıyor. 160 Gbyte SATA disk veya 64 Gbyte‘lık SSD seçeneği ile satılan bu ürün, Sis Mirage 3 adlı bir grafik yongasına sahip. Sis Mirage 3, High Definition Audio işlevi ile birleştiğinde HD kalitesinde mültimedya içeriklerin izlenmesi ve dinlenmesi mümkün kılıyor.

DELL OptiPlex FX160, Gigabit Ethernet bağlantısının yanı sıra 802.11 b/g PCI-Express WLAN kartı ile birlikte geliyor.

:: ATOM işlemcili bir masaüstü bilgisayarı tercih eder misiniz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DELL OPTİPLEX Ailesi Genişliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DELL OPTİPLEX Ailesi Genişliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DELL OPTİPLEX Ailesi Genişliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "