Okunma

Dell ve Google El Ele


05 Haziran 2009 Cuma 08:44
Dell ve Google El Ele

Dell bugün PowerEdge sunucularının yeni Google Search Appliance 6.0’ın (Google Arama Donanımı-GSA) donanım temelini oluşturduğunu duyurdu. Dell’in OEM Endüstri Çözümleri Grubu (Dell OEM -Orijinal Donanım Üreticisi) işletmelere yönelik Google Search Appliance 6.0’ı çalıştıran PowerEdge sunucularının gelecek nesil versiyonlarını kapsamlı bir şekilde özelleştirdi ve güvenlik duvarı arkasında kalan verilerin düzenlenmesi ve aranmasını Google.com’un kullanımı kadar kolay hale getirdi.  

Dell OEM Google ile birlikte çalışarak PowerEdge platformunu Google’ın sofistike yazılım algoritmaları ile entegre etti ve en etkin performans ve güvenilirliği sağlayacak.

GSA 6.0 yüksek seviyede özelleştirilmiş PowerEdge R710 çatı sunucuları tarafından çalıştırılıyor. Intel Xeon 5500 işlemcili Dell’in 11. nesil PowerEdge ailesinin bir parçası olan R710, üstün enerji-etkinliği, performans ve düşük toplam sahip olma maliyeti sunuyor.

GSA, göz alıcı sarı kutusu ile işletmelere ve büyük kuruluşlara yönelik olarak tasarlandı. Dell OEM, donanımın kasa tasarımını estetik çizgilerle Google’ın yenilikçi ruhunu yansıtacak şekilde farklılaştırıyor.

Dell OEM, GSA gibi donanım çözümlerinin özel gereksinimlerine cevap vermek için bu gelecek nesil sunucuların belirli bileşenlerinin tasarımını şekillendirmede yardımcı oldu. Özellikle tasarım ve işlevlerin zenginleştirilmesi, ürünün dayanıklılığının geliştirilmesi, yaşam döngüsü yönetiminin desteklenmesi, en üstün kalite ve güvenilirliğin sunulması konusunda yardımcı oluyor.

Dell OEM Google’la sadece tasarım konusunda değil, tedarik zinciri yönetimi, gelişmiş lojistik çözümleri, müşteri memnuniyeti ve saha içi hizmetler konusunda çalışıyor ve Google’ın pazara daha hızlı girmesine ve global bağlamda ölçeklenmesine yardımcı oluyor.

Google’ın işletmelere yönelik arama donanımı müşterileri bu gelecek nesil donanımı geliştirme konusunda Dell’le çalışmaya devam ederek, ayrı ayrı sunucu satın almak, bu sunucuları kurmak, bakımını yapmak, düzeltme programları kurmak, işletim sistemlerini entegre etmek zorunda kalmıyor. Aynı zamanda da karmaşıklığı azaltarak etkinliği artırabiliyor.

:: Dell ve google işbirliği nasıl sonuçlanır?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dell ve Google El Ele”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bune ya

" Dell ve Google El Ele konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dell ve Google El Ele ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dell ve Google El Ele ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "