Okunma

DenizBank’ın Windows 8 Uygulaması Çıktı


19 Haziran 2013 Çarşamba 12:33
DenizBank’ın Windows 8 Uygulaması Çıktı

Çağdaş yaşam ve çalışma tarzına uyum sağlayacak yenilikçi projelere önem veren ve hızla hayata geçiren DenizBank, fastPay, Sıramatik, MyDenizBank ve Direk Satış uygulamalarını Windows 8 ekosisteminin bütününü kapsayacak şekilde hayata geçti.

Windows 8, Windows 8 RT ve Windows Phone 8 işletim sistemlerinin tümüyle uyumlu olarak çalışan uygulamalar, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgi teknolojileri hizmetlerini sunmak amacıyla 1987 yılında kurulan Intertech tarafından hayata geçirildi.

Windows 8 yüklü 3 bin 500 mobil cihaz verimlilik için çalışıyor

Intertech Genel Müdürü Ömer Uyar, Microsoft ile olan işbirliğine ve yeni uygulamalara dair şu bilgileri verdi:

“Microsoft ile süren güçlü iş ortaklığımızla birlikte Windows 8 tablet ve Windows Phone ürün ailesini ilk kullanmaya başlayanlar arasında yer aldık. Teknolojiye yeni bir bakış açısı getiren Windows 8, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin de büyük beğenisini kazandı ve verimlilik alanında ciddi kazançlar elde etmemizi sağladı. Intertech olarak her geçen gün daha mobil olmayı gerektiren bir dünyaya yakışır mobil uygulamalar geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. DenizBank tarafından kullanılan fastPay, Sıramatik, Direkt Satış ve MyDenizBank tablet uygulamaları bu çabalarımızın ürünü.”

DenizBank saha satış uygulamaları, DenizBank’ın ortaya koyduğu uygulamalar arasında en kapsamlı uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor. Microsoft Teknoloji Stratejisti Cüneyt Batmaz, ilk fazda bütünleşik olarak çalışan yaklaşık 3 bin 500 cihazdan ve son derece güçlü ve esnek bir senaryodan oluşan sürecin işleyişini şöyle özetledi:

“Saha satış projesi 3 ana platformdan oluşuyor. İlk olarak taşınabilirliği ve uzun pil ömrüyle öne çıkan Windows 8 RT tabletleri kullanan saha satış personeli, sahada dolaşarak kredi kartı başvurusu ve kredi başvurusu gibi ürünlere dair talepleri topluyor. Alınan talepler, genellikle şubede çalışan yarı mobil profesyonellerin onayına düşüyor. Buradaki kullanıcılar cihazlarını gerektiğinde tablet, gerektiğinde dizüstü şeklinde kullanmak istiyorlar. Cihazın şirket etki alanına kaydolması ve eski nesil uygulamaları çalıştırması gerektiği için bu gruptaki personel klavyesi ayrılabilen Windows 8 Pro cihazlarıyla çalışıyor. Son olarak satış personeli, Windows Phone 8 üzerinde çalışan uygulamayla tüm süreçleri sorgulayabiliyor ve gerektiğinde bu sürece müşteri belgelerini, fotoğraflarını ekleyebiliyor.”

Tüm senaryolarda Microsoft platformlarının sağladığı çok sayıda fark yaratan kurumsal özellik kullanılıyor. Ayrıca kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm yazılımlar, mağazaya bağlı kalmadan merkezi olarak dağıtılabiliyor.

 

DenizBank tarafından Windows 8 platformu üzerinde sunulan uygulamalar, banka müşterilerinin birçok ihtiyacına çözüm üretiyor. Çıkan uygulamalara bakacak olduğumuzda;

 • FastPay: DenizBank için geliştirilen ve DenizBank müşterisi olma zorunluluğu olmaksızın herkesin cep telefonundan para gönderip alabileceği veya üye işyerlerine doğrudan ödeme yapabilecekleri mobil bir cüzdan uygulaması. DenizBank müşterileri ayrıca mevcut hesaplarını ve kredi kartlarını uygulamaya tanımlayarak mevcut bakiye veya kart limitlerine göre para transferi veya ödeme yapabiliyorlar.
 • Sıramatik: DenizBank müşterilerinin şubeye gitmeden sıra numarası alabildikleri ve sıralarını takip edebildikleri bir mobil uygulama. Uygulamayla birlikte gelen harita fonksiyonuyla müşteriler seçtikleri şubeye en kısa yoldan ulaşabiliyorlar. Ayrıca şubelerin telefon numaralarını, adreslerini, şubedeki sıra durumunu ve tahmini bekleme süresini görebiliyorlar.
 • Direk Satış: Direk satış personelinin hayatını kolaylaştıran, birçok ürünün akıllı telefonlar veya tabletlerle hızlı bir şekilde satışını sağlayan bir uygulama. Bu uygulamayla ürün satışı yapmak ve gerekli belgelerin görüntüsünü alarak satışı tamamlamak son derece kolay bir hal alıyor.
 • MyDenizBank: DenizBank çalışanları için geliştirilen Windows 8 uygulaması. MyDenizBank uygulamasıyla DenizBank çalışanları ofis dışındayken de tablet veya telefonlarıyla iş süreçlerini başlatabiliyor, iş süreçlerini onaylayabiliyor, müşteri bilgilerini görüntüleyebiliyor ve dokümanlarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

:: DenizBank’ın yeni uygulamalarını nasıl buldunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “DenizBank’ın Windows 8 Uygulaması Çıktı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iş bankası kaldı mı ne demek anlamadım. yılda en çok kazanana ikinci banka olandan mı bahsediyosunuz?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Is bankasi kilini kipirdatmior nedense

 3. SDN Okuru dedi ki:

  iş bankası mı kaldı artık ?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Diğer bankaları da en kısa zamanda görmek çok güzel olacak. Bu arada instagram’dan haberi olan var mı? 26 Haziranda çıkabileceği shiftdelete.net tarafından söylenmişti ama doğrulanmamıştı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  iş bankası gör de utan biraz

" DenizBank’ın Windows 8 Uygulaması Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DenizBank’ın Windows 8 Uygulaması Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DenizBank’ın Windows 8 Uygulaması Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "