Okunma

Deprem Bölgesinde Nakil Ücreti Yok


30 Ocak 2012 Pazartesi 03:56
Deprem Bölgesinde Nakil Ücreti Yok

Geçen senin ekim ayında Van merkezli depremde Türk Telekom tarafından abonelere ücretsiz nakil hizmeti verileceği duyurulmuştu. Bütün tarife ve düzenlemelerde olduğu gibi bunun da sektör üzerinde önemli yetkileri bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanması gerekiyordu.

  

İşte o onay sonunda geldi ve başta Van olmak üzere Ağrı, Bitlis, Siirt ve Hakkari illerindeki internet nakillerinden ücret alınmaması kararı resmileşti. Buna göre 23 Kasım 2011 ve 1 Şubat 2012 tarihleri arasındaki bütün nakiller ücretsiz olarak yapılabilecek.

Kararla birlikte depremden zarar gören bölgede ihtiyaç sahiplerine bir nebze olsun kolaylık sağlanmış oluyor.

BTK‘nın resmi açıklaması:

Türk Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom) tarafından 22.11.2011 tarihli ve 2649 sayılı ve 03.01.2012 tarihli ve 18 sayılı yazılar ile Kurumumuz onayına sunulan; merkez üssü Van ili olan deprem sonrasında deprem bölgesindeki kurumsal abonelerin depremin zarar verdiği lokasyonlardaki devreleri için nakil taleplerinin bulunduğundan bahisle Van, Ağrı, Bitlis, Siirt ve Hakkâri illerindeki Yurtiçi Sayısal ve Analog Kiralık Devre, Noktadan Noktaya Metro Ethernet, Noktadan Noktaya ATM, Noktadan Noktaya G.SHDSL, Metro Ethernet İnternet, ATM İnternet ve Frame Relay İnternet hizmetlerine ilişkin nakil taleplerinin 23.10.2011’den itibaren uygulanmak üzere 01.02.2012 tarihine kadar ücretsiz olarak karşılanmasına yönelik teklifin;

  • İhtiyaç sahibi kesimlere mahsus, kapsamı açık ve sınırları belirlenmiş bir uygulama olması,
  • Kullanıcıların özel durumlarının dikkate alınması,
  • Tüketici menfaatinin gözetilmesi.
  • Kampanyanın hem perakende hem de toptan seviyede sunulması,

hususları göz önünde bulundurularak, kampanya teklifi kapsamında yer alan perakende uygulama Tarife Yönetmeliği’nin 8’inci maddesi kapsamında değerlendirilmek üzere, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 4, 6, 13, 14 ve 20’nci maddeleri, Kurumumuz ile Türk Telekom arasında imzalanmış olan İmtiyaz Sözleşmesinin 6 ve 9’uncu maddeleri, Erişim ve Arabağlantı Yönetmeliği’nin 5 ve 12’nci maddeleri ve ilgili diğer mevzuat kapsamında onaylanması hususlarına karar verilmiştir.

BTK’nın resmi açıklamasını görmek için buraya tıklayın

:: Uygulamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Deprem Bölgesinde Nakil Ücreti Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Deprem Bölgesinde Nakil Ücreti Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Deprem Bölgesinde Nakil Ücreti Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "