Okunma

Design Sprint Etkinliği Google İstanbul Ofisinde!


05 Ağustos 2015 Çarşamba 17:40
Design Sprint Etkinliği Google İstanbul Ofisinde!

Google, uluslararası tasarım anlayışında kullandığı Design Sprint metodolojisini farklı şehirlerdeki ofislerinde gerçekleştirdiği workshoplarla tasarımcılarla paylaşıyor.

Google İstanbul ofisinde gerçekleştirilen bu etkinlikte, Google’ın Silikon Vadisi ofisinden gelen tasarımcılar hem Google’ın tasarım anlayışından hem de içeride geliştirdikleri bu tasarım metodolojisine dair sunumlar gerçekleştirdiler.

Etkinliğe startup’lardan, finans, e-ticaret, basın ve bankacılık gibi büyük firmalardan katılımlar olduğu gibi, bazı bireysel tasarımcılarda yer alıyor.

15-08/05/googleworkshop.jpg

Google tasarımcılarının sunumunun ardından gruplara ayrılan katılımcılar mevcut projelerindeki bir soruna odaklanarak bu sorunu tasarımla nasıl çözebileceklerini, Google’ın tasarım metodolojisini uygulayarak çözmeye çalıştılar.

Gün boyu süren bu çalışmalarda her grup projesine dair bir tasarım çözümü ortaya koydu ve bazıları kağıt kalemle, bazıları da dijital ortamda prototipleyerek fikirlerini hayata geçirdiler.

15-08/05/designsprintist.jpg

Bu gibi etkinliklerin ülkemizde artmasını bekliyor, sektöre katma değerli işler geliştirilmesinin öncüsü olan bu hamlelerin devamını bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Design Sprint Etkinliği Google İstanbul Ofisinde!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yandex türkiyeye değer verdi panoramadan da anlaşılacağı gibi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu etkinliklere normal biz vatandaşlarda katıla biliyormuyuz :)))

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Google nin istanbulda ofisi oldugunu daha yeni ogreniyorum. Yandex in var oldugunu biliyorum. Ama google nin yeni ogrendim. Ama yandexin ofisi daha sexy gorunuyor, renklerden oturu olabilir.

" Design Sprint Etkinliği Google İstanbul Ofisinde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Design Sprint Etkinliği Google İstanbul Ofisinde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Design Sprint Etkinliği Google İstanbul Ofisinde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "