Okunma

Dev Şirketlere Rekabet Davası


01 Mart 2010 Pazartesi 09:30
Dev Şirketlere Rekabet Davası

İçlerinde LG, Sony, Samsung, Toshiba ve Hitachi’nin bulunduğu bir grup şirkete optik disk sürücü fiyatlarında spekülasyon yaptıkları sebebiyle ABD’de dava açıldı.

Prisco Electronics adlı bir tüketici elektroniği mağazasının açtığı davada, bu dev şirketlerin optik disk sürücü fiyatlarını beraber hareket ederek ayarladığı iddia ediliyor.

Dev elektronik şirketlerinin disk sürücü fiyatlarını ayarladıkları iddia ediliyor

Samsung’un kombo Blu-ray sürücüleri

Floppy disk sürücüleri nereye kayboldu?

Rekabete aykırı

Davalı şirketlerin, yasal olmayan bir anlaşmayla ortak bir şekilde fiyatları ayarladıkları dava dosyasında belirtiliyor.

Fiyatlar rekabet edilemeycek bir seviyeye gelince, bu pazara girmek isteyen diğer firmaların önüne geçilmiş oluyor.

Prisco yetkilileri, söz konusu şirketlerin gelecekte bu tip eylemlere girişmelerini engelleyecek bir karar çıkmasını beklediklerini açıkladılar.

:: Sizce bu davada kim haklı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dev Şirketlere Rekabet Davası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dev Şirketlere Rekabet Davası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dev Şirketlere Rekabet Davası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "