Okunma

DevFest Kütahya’da Bizleri Neler Bekliyor?


26 Kasım 2015 Perşembe 07:01
DevFest Kütahya’da Bizleri Neler Bekliyor?

Google Geliştirici Grupları (GDG’ler), Android, Uygulama Altyapısı’ndan Google Chrome platformlarına, Google Maps API gibi ürün API’larına, YouTube API ve Google Calendar API’ya kadar her şeyi içeren Google’ın geliştirme teknolojisiyle ilgilenen geliştiriciler için olan DevFest Kütahya etkinliğine sayılı günler kaldı.

DevFest Nedir?

DevFest, Google tarafından yazılım geliştiricilerini bir araya getirmek üzere her yıl düzenlenen konferanslardır.2011 itibariyle bu konferansların organizasyonu GDG’lere bırakılmış ve Google her türlü desteği vererek organizasyon bünyesinde yer almaya devam etmiştir. Türkiye’de DevFest sezonu 2013 yılında düzenlenen “İstanbul DevFest” ile açılmıştır.

DevFest sezonunun başlamasıyla birlikte dünyanın bir çok şehrinde GDG’ler tarafından 300’ün üzerinde DevFest düzenlenmekte. Bu seriye Türkiye 10DevFest ile katılıyor. Ekipler tarafından düzenlenecek etkinliklerde alanlarında başarılı konuşmacılar, code-lab, workshop ve hackathonlar ile katılımcılara farklı deneyimler yaşatılacak. Yapılmış ve yapılacak olan bu etkinlikler gönüllü toplulukların etkinlikleridir. Ortak amaç paylaşmak, tanışmak , öğrenmek, öğretmek, eğlenmek ve KOD YAZMAK!

GDG Kütahya ekibi tarafından düzenlenen  DevFest Kütahya etkinliği, mobil teknolojiler, web teknolojileri, back-end ve front-end teknolojileri, UI tasarımı, UX, ve nesnelerin interneti ile ilgili sunumları ile çok önemli isimleri ağırlayacaktır. Aynı zamanda bu ortam sayesinde geleceğin yazılımcıları öğrencilerin işlerinde uzman yazılımcılar ile tanışmaları sağlanacaktır.

15-11/26/gdc.jpg

Etkinlik 2 paralel oturum şeklinde sürecek olup, bir diğer salonda ise Turkcell Geleceği Yazanlar Ekibin gerçekleştireceği panel & workshop organizasyonu olacak. Turkcell tarafından DevFest Kütahya etkinliğinde katılanlara sürpriz hediyeler ve çekilişler olacaktır.

DevFest Kütahya nerede ve ne zaman?

Etkinlik Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonları’nda 1 Aralık Salı günü gerçekleşecektir. Etkinliğe buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

:: DevFest Kütahya etkinliğine katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DevFest Kütahya’da Bizleri Neler Bekliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DevFest Kütahya’da Bizleri Neler Bekliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DevFest Kütahya’da Bizleri Neler Bekliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "