Okunma

DevFest Women’ın Programı Belli Oldu!


26 Şubat 2014 Çarşamba 07:40
DevFest Women’ın Programı Belli Oldu!

Google Glass’tan Linux çekirdeğine, start-up hayatından herkes için yazılıma pek çok ilginç konunun konuşulacağı DevFest Women etkinliğinde ayrıca mobil uygulama geliştirme atölyesi ile kadın yazılım geliştiriciler mobil uygulama geliştirecek. Stand alanlarında Yummy Cupcakes’in lezzetli cupcakeleri, Nestle çikolataları, bilgi dolu hediye kitaplar, orijinal DevFest çantaları ve tişörtleri meraklı katılımcılarını bekliyor olacak.

DevFest Women’da çocuklara yönelik programlama etkinlikleri gerçekleştiren Programlama Çocuk Oyuncağı ekibi de bizimle olacak. Sadece büyükler değil, çocuklar da programlama öğrenecek. Gün boyu Gloria Jeans teknoloji dünyasının olmazsa olmazı kahveleriyle DevFest Women’da olacak. ShiftDelete.Net, Intel Türkiye, Monitise, Kariyer.net, Limango, Eteration, General Mobile, Bank Asya gibi markaların sponsor olduğu DevFest Women’da çekiliş ile hediyeler de dağıtılıyor olacak.

Google’ın ana sponsoru olduğu etkinlik Google Türkiye’den Aslıhan Ulutaş ve Intel Türkiye’den Aslı Arslan Esme’nin Keynote konuşması ile başlayacak. Programda yer alan konuşmacılar Google New York’tan Sri Velagapudi ve Sonny Franckel, Google Hindistan’dan Uttam Tripathi ,Google Türkiye’den Berna Akın Eriş, Meriç Yiğiter, Özlem Öz, Pelin Kuzey, Ayşe Naz Özpeynirci olacak. Kadın girişimcilik ve yazılımcılık konularının paylaşılacağı etkinlikte Macy’s ten Brenda Jin ve PHP Women’dan Erika Heidi bizlerle olacak. Ayrıca GDG Stuttgart’tan Aygul Zagidullina Google ekosisteminden bahsedecek. Ayrıca Engelsiz Kariyer, Eşya Kütüphanesi, Tarımsal Pazarlama ve Yeşilist’in başarılı kadın girişimcilerinin düzenlediği bir panel yer alacak.

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan diğer isimler; Monetise’dan Hale Yaman ve Peri Kadaster, Turkish Win’den Melek Pulatkonak, Kariyer.net’ten Özge Atçı ve Kübra Zengin, Eteretion’dan Ecem Dalgıç ve Esma Meral, Türk Telekom’dan Duygu Öktem ve Sevnur Malik.

2 Mart Pazar günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşecek etkinliğe katılmak için Eventbrite adresinden kayıt olabilirsiniz. Etkinlik programının tüm detaylarına güncel olarak web sitesinden ulaşabilirsiniz.

:: DevFest Women etkinliğine katılacak mısınız?

 
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DevFest Women’ın Programı Belli Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DevFest Women’ın Programı Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DevFest Women’ın Programı Belli Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "