Devlet girişimlere ortak olacak! (Video)


24 Aralık 2019 Salı 18:45
Devlet girişimlere ortak olacak! (Video)

Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altında Teknoloji ve İnovasyon Fonu ile Bölgesel Kalkınma Fonu duyuruldu. Bu fon hakkındaki en detaylı bilgileri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ShiftDelete.Net izleyicileri için anlattı.

Teknoloji ve İnovasyon Fonu ile Bölgesel Kalkınma Fonu geliyor

Dünyada girişimcilik risk sermayesi çok gelişmiş durumda. Türkiye’nin de o seviyeleri yakalayabilmesi için bu fon oldukça büyük önem taşıyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenen toplantı ile birlikte yeni fon hakkında merak edilen her şey yanıt bulmuş oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Yatırım Bankası, teknoloji odaklı dinamik sektörleri desteklemek ve ekonomik kalkınmaya doğrudan katkıda bulunmak amacıyla, yepyeni bir finansal araç olan Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altında, Teknoloji ve İnovasyon Fonu ile Bölgesel Kalkınma Fonu’nu ekonomiye kazandırıyor ve girişimcilerin dikkatine sunuyor.

Başlangıç sermayesi 750 milyon lira olan fon ikiye bölünmüş durumda. Bunlardan biri bölgesel girişimlere destek verecek. Diğeri ise teknolojik ve inovatif şirketlere odaklanacak. Bölgesel fon, kalkınma ajansları tarafından yönetilecek.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Devlet girişimlere ortak olacak! (Video)”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  girişimciye yapılan en büyük yardım vergi indirimi olur. vergi indirimi yapılan sektörlere insanlar yatırım yapar, gelir elde eder. teknoloji alanındaki girişimcilere vergi indirimi olabilir. hibe ise insanları tembelliğe sürükler. velhasıl kâr eden şirkete yapılan vergi indirimi ona verilen hibeden daha iyidir.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güvenmiyorum. Çok geç kaldılar.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sözde ortaklar ama ortada teknik r durum yok laf olsun ortak olalım işte güya destek veriyorlar. Arkadaşım destek vermek istiyorsan önce şartları hafiflet de millet işine gücüne baksın.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Vergilerle zaten ortak değilmiş gibi…

 5. Anonim dedi ki:

  Köstek olmasın da, destek filan istemiyoruz. Gölge etme, başka ihsan istemez.

 6. Anonim dedi ki:

  girişmciyi semirmenin yolları 1 ona ortak olmak

" Devlet girişimlere ortak olacak! (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Devlet girişimlere ortak olacak! (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Devlet girişimlere ortak olacak! (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "