Okunma

Diji Hukuk – Bölüm 10


04 Ekim 2012 Perşembe 06:36
Diji Hukuk – Bölüm 10

Geçtiğimiz hafta dokuzuncu bölümünü yayımladığımız ve oldukça ilgi gören Diji Hukuk adlı programımızın dokuzuncu bölümüyle karşınızdayız.

Diji Hukuk’un bu bölümünde sizlerle ağırlıklı olarak dünyadan Bilişim Hukuku haberlerini paylaşacağız ve bu haberleri Türk hukuku açısından değerlendireceğiz.

10. Bölüm içeriği

1. İnternetten müzik paylaşana 50 bin TL’ye kadar para cezası verilmesi haberi ve hukuki değerlendirmesi.
2. Youtube’daki İslam alemini karıştıran video hakkında hukuki değerlendirme ve son gelişmeler.
3. Filipinler’de sanal seks yasaklandı. Müstehcenlik içeren internet sitelerinin Türkiye’deki hukuki durumu.

Biz Kimiz?:

İrem Laçin: Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, fakülte yıllarında Bilişim Hukuku ile tanışıp kaynaşmış stajyer avukat, neşeli insan.

[email protected], www.twitter.com/irotu

Şebnem Ahi: Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, İstanbul Barosu üyesi Bilişim Avukatı. Kolaj ruhlu insan.

[email protected], www.twitter.com/sebnemahi

Programımızın bir önceki bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

:: Onuncu bölümümüzü nasıl buldunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Diji Hukuk – Bölüm 10”

  1. cyberfalcon dedi ki:

    İnternette gezdiğimiz sayfalar, formlardaki veriler vb. iss’ler ya da başka bir kurum (BTK vb.) tarafından kaydediliyor mu? Kaydediliyorsa ne kadar süre saklanıyor? Hukuki açıdan durumu nedir? Bir kişinin geçmişte gezdiği sayfaları görmek isteyen nasıl bir yolla görebilir?

    Diji hukuk dizisinde bununla ilgili bir bölüm var mı?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    gereksiz program aahaha

" Diji Hukuk – Bölüm 10 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Diji Hukuk – Bölüm 10 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Diji Hukuk – Bölüm 10 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "