Okunma

Diji Hukuk – Bölüm 8


20 Eylül 2012 Perşembe 06:54
Diji Hukuk – Bölüm 8

Geçtiğimiz hafta altıncı bölümünü yayımladığımız ve oldukça ilgi gören Diji Hukuk adlı programımızın yedinci bölümüyle karşınızdayız.

Diji Hukuk’un bu bölümünde sizlerle ağırlıklı olarak dünyadan Bilişim Hukuku haberlerini paylaşacağız ve bu haberleri Türk hukuku açısından değerlendireceğiz.

8. Bölümün İçeriği

1. GoDaddy sitesine hacklendi. Türk hukuku bakımından DDos saldırıları.
2. İzlanda’da ISS’ler porno ve kumar sitelerine filtre uygulayacak. Türkiye’deki uygulama nedir?
3. Güney Kore’de kullanıcıların internette kimliklerini ifşa etmesini zorunlu kılan yasa iptal edildi. Anonimlik hakkı üzerinden hukuka aykırı fiillerin değerlendirilmesi.

Biz Kimiz?:

İrem Laçin: Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, fakülte yıllarında Bilişim Hukuku ile tanışıp kaynaşmış stajyer avukat, neşeli insan.

[email protected], www.twitter.com/irotu

Şebnem Ahi: Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, İstanbul Barosu üyesi Bilişim Avukatı. Kolaj ruhlu insan.

[email protected], www.twitter.com/sebnemahi

Programımızın bir önceki bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

:: Sekizinci bölümümüzü nasıl buldunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Diji Hukuk – Bölüm 8”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok başarılı programlar yapıyorsunuz takipteyim, sizleri seviyorum ancak bazı teknik hatalar var, ddos saldırıları ile ilgili bilgi verilirken “her web sitesinin bir kapasitesi var” dendi bu yanlış her server’ın bir kapasitesi var” olacaktı… Zira ddos saldırısı siteye yapılmaz bulunduğu server’a yapılır ve dolayısıyla site devre dışı kalır.

    Programların devamı gelir umarım, beğenerek izliyorum…

" Diji Hukuk – Bölüm 8 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Diji Hukuk – Bölüm 8 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Diji Hukuk – Bölüm 8 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "