Okunma

Dijital Medyada Hukuki Sorumluluklar Neler?


25 Mart 2016 Cuma 10:01
Dijital Medyada Hukuki Sorumluluklar Neler?

Hızla değişen teknolojinin yön verdiği günümüzde, hukuki yapının da bu hıza ayak durması gerekliliğinden yola çıkarak 2015’te kurulan E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneği (E-Hukuk Derneği) E-Hukuk Sohbetleri’nin dördüncüsünü gerçekleştiriyor.

29 Mart Salı günü saat 18:45’te İstanbul’da girişim destekleme platformu StartersHub’ta 4’üncüsü gerçekleştirilecek etkinliğin bu seferki konuğu Google Eski Bölgesel Hukuk Müşaviri Avukat Burçak Ünsal olacak.

Ünsal, bilişim hukuku konusundaki uzmanlığı ve tecrübeleri ışığında “Arama Motorlarının ve Dijital Medya Mecralarının Hukuki Sorumluluğu ile Veri Yönetimi” konusunu değerlendirecek.

Kurucuları arasında önde gelen çok sayıda hukukçunun bulunduğu E-Hukuk Derneği, hem hukukçuları hem de toplumu bilinçlendirerek tüm ekosisteme faydalı olacak çalışmalar yapmayı planlıyor.

Dernek tarafından her yıl bir tane büyük konferans ve her ay ya da iki ayda bir olmak üzere “E-Hukuk Sohbetleri” adı altında etkinlikler düzenleniyor.

16-03/25/hukuki.jpg

Çeşitli sektör çalışanları ve hukukçuların, bir araya gelerek bilgilerini paylaşma ve birbirlerini tanıma imkânı bulduğu bu sohbetlerin geçen ayki konuğu YemekSepeti.com Ortak Kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın olmuştu.

:: Etkinliğe katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dijital Medyada Hukuki Sorumluluklar Neler? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dijital Medyada Hukuki Sorumluluklar Neler? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijital Medyada Hukuki Sorumluluklar Neler? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "