Okunma

Dijital Ortam Uygulamaları Hızlanıyor


27 Ağustos 2009 Perşembe 04:31
Dijital Ortam Uygulamaları Hızlanıyor

NVIDIA, DirectCompute ve Windows 7‘yi destekleyen bir sürücü için Windows Hardware Qualification Lab (WHQL) sertifikasını alarak GPU hesaplama devriminde lider olduğunu bir kez daha gösterdi. Geliştirilmekte olan veya zaten piyasada bulunan ve NVIDIA GPU’ların gücünden yararlanan yüzlerce uygulamayla, DirectCompute 100 milyondan fazla GeForce GPU kullanıcısının DirectCompute için optimize edilmiş uygulamalar kullanabilmesine olanak tanıyor. Böylece bekleme süreleri kısalan kullanıcılar, içerikleri oluşturmaya ve dostları ve aileleriyle paylaşmaya daha fazla vakit ayırabilecek.

 

DirectX 11 API’nin bir parçası olarak piyasaya sunulacak DirectCompute, NVIDIA’nın mevcut DirectX 10 GPU serisi tarafından destekleniyor.

 

DirectCompute, çoklu ortam içeriğine ek olarak Windows 7 oyunlar için de çok güçlü bir platform olacak. Windows 7 ve NVIDIA SLI teknolojisi dünyanın en hızlı oyun platformunu sunacak. En gözde oyunların tümünde bu platform, önceki işletim sistemlerine kıyasla %14’e varan bir performans artışı sağlayacak. Windows 7 ayrıca GPU hızlandırmalı H.264 yüksek tanımlı video oynatımını Windows Media Player’a ekleyerek, düşük CPU kullanımıyla akıcı oynatımı mümkün kılacak.

HP, Dell ve Acer gibi bunun farkına varan dünyanın en büyük PC satıcıları, Windows 7’ye geçişi kolaylaştırmak için GeForce GPU’larını seçtiler. Sundukları sistemlerin tümü tam DirectCompute desteğiyle birlikte en yeni GeForce GT220 ve G210 GPU‘lar dahil olmak üzere çeşitli NVIDIA GPU’ları içeriyor.

:: ATI mi Nvidia mı? Siz hangisini tercih edersiniz?




yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dijital Ortam Uygulamaları Hızlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dijital Ortam Uygulamaları Hızlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijital Ortam Uygulamaları Hızlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "