Okunma

Dijital Pazarlamada İş Fırsatları Artıyor


10 Aralık 2012 Pazartesi 11:57
Dijital Pazarlamada İş Fırsatları Artıyor

Dijital pazarlama genel tanımıyla geleneksel medyadan uzak yöntemlerle markayı tanıtmak ve yapılan işi desteklemek amacıyla internet, mobil ve diğer interaktif platformları kullanmak anlamına geliyor.

Şirketler dijital pazarlama kanalları sayesinde ürünlerini geniş bir kitleye duyurabilecekleri gibi sadece ürünleriyle ilgilenen kitleye de reklamlarını gösterebiliyor, daha fazla müşteri verisi toplayabiliyor, gelecek tepkilere göre stratejilerini değiştirebiliyor, kullanıcılarla direkt iletişime geçebiliyor.

Bu alan sosyal medyadan arama motoru optimizasyonuna pek çok uzmanlığı içeriyor.

En çok sosyal medya uzmanı aranıyor

Dijital pazarlamanın yangınlaşması ve gelişmesi bu iş alanına olan ilgiyi de arttırdı. Yenibiris.com’da yer alan ilanlara başvurular son 3 ayda bir önceki 3 aya göre yüzde 50 arttı. Başta sosyal medya uzmanı olmak üzere dijital pazarlama uzmanı, online iletişim uzmanı, adwords hesap yöneticisi, sosyal ağlar iletişim uzmanı, SEO uzmanı, SEM uzmanı, şirketler tarafından en çok aranan pozisyonlar arasında.

En Çok Aranan Pozisyonlar

Sosyal Medya Sorumlusu/Uzmanı % 43

Dijital Reklam Sorumlusu/Yetkilisi % 21

SEO-SEM Uzmanı % 8

Dijital pazarlama alanında çalışmak için sosyal medyayı takip etmek, Microsoft Office programları özellikle Excel kullanabilmek, arama motorları reklam süreçlerine hakim olmak geliyor.

Ayrıca analitik düşünme, yeni fikirler üretebilme, rapor ve analiz yapabilme de çalışanlardan beklenen diğer nitelikler. Bu alandaki pozisyonların hemen hepsinde SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), SEM (Arama Motoru Pazarlama) veadwords bilgisi olanlar tercih ediliyor.

:: Dijital Pazarlama Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dijital Pazarlamada İş Fırsatları Artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dijital Pazarlamada İş Fırsatları Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijital Pazarlamada İş Fırsatları Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "