Okunma

Dijital Pazarlamada Liderlik


11 Ekim 2012 Perşembe 15:12
Dijital Pazarlamada Liderlik

Son zamanlarda özellikle internet ve e-ticaret sektörü ile ilgili çok fazla etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Pek çok yabancı ülkeden katılımcılar, ülkemizi ziyaret ediyor. Türkiye’de e-ticaret sürekli gelişiyor ve aynı zamanda, yerli elektronik ticaret işletmeleri de sektörde artık çok tecrübeli, hatta dünyada da adından söz ettiren yerli girişimlerimiz var. İşte bu noktada, Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği de, bu tarz işletmeleri bir çatı altında topluyor.

ETİD bugün, üyelerine özel olarak bir etkin gerçekleştirdil. Etkinlikte, Forrester Research Dijital Pazarlama Başkan Yardımcısı Christine Overby, e-ticarette Yeni Moda Bir Marka Nasıl Oluşturulur? ve Yasal Bir Pazarlama Ortamı Olarak Mobil Alan gibi konuları kapsayan iki ayrı konuşma yaptı. Ayrıca ETİD avukatı Bora Gemicioğlu E-Ticarette Teşvikler, Nielsen ise E-Ticarette Ölçümleme konularıyla etkinlikte konuşmalarını gerçekleştirdi. Bankalarası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Soner Canko‘nun da e-ticaret’e dair Türkiye’deki rakamları paylaştığı etkinlikte dijital pazarlama konuşuldu.

Pazarlama, ürün ve tecrübe

Forrester‘dan Christine Overby‘ın Yeni Moda Bir Marka (new fashioned brand) Nasıl Oluşturulur? adlı sunumu özellikle dikkat çekiciydi. Global taraftan örnekler veren Overby, bazı uygulamaları ve markaların nasıl kendilerini ve markalarını baştan yarattığını da aktardı. Pazarlama, ürün gibi konuların önemine değinilen konuşmalarda, müşterinin de önemi ve tabii ki mobil de ayrıca vurgulandı.

:: Dijital Pazarlamada Liderlik
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dijital Pazarlamada Liderlik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dijital Pazarlamada Liderlik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijital Pazarlamada Liderlik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "