Okunma

Dijitalin Öncüleri Bu Etkinlikteydi


26 Eylül 2014 Cuma 05:30
Dijitalin Öncüleri Bu Etkinlikteydi

Teknolojinin gitgide dijital ile aynı anlama gelmeye başlaması, bu alanda güçlü bir ekosistem oluşmasını sağlıyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen Webrazzi Summit 2014 de dijital pazarlama, yatırım, mobil, e-ticaret konularında alanlarında lider isimlerin katılımıyla gerçekleşti. 1500 kişinin katıldığı ve internet üzerinden canlı takip edilen zirvede Luis Von Ahn, Mike Butcher, Nicolas Brusson, Robin Wauters gibi sektör liderleri sahnede internet dünyası, dijital girişimler ve Türkiye planlarını konuştular.

Turkcell, Markafoni,TEB, Yandex, Intel, Ford Otosan, Crenvo İK, Metrics 34, Sociomantic, 212, kliksa.com ve Tmob, GIS Danışmanlık, karnaval.com ve Start Up’ın sponsoru olduğu Webrazzi Summit 2014’i yorumlayan Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal, “Bu yıl dünyadan ve Türkiye’den gördüğümüz ilgiden dolayı yine çok memnunuz. Sektör giderek büyürken, sağlıklı bir şekilde ekosistemini de geliştiriyor. Etkinliğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da girişimci, yatırımcı ve profesyonelleri bir araya getirerek tüm sektörü kapsadı” dedi.

Bir dönemlik yabancı dil, 34 saate indi

Yabancı dil öğrenme sürecini kitlelere yayarak, bu alandaki en kapsamlı dönüşümlerden birine aracılık eden Duolingo’nun kurucusu Luis von Ahn ise dünyada 1,2 milyar insanın (800 bini İngilizce olmak üzere) yeni bir yabancı dil öğrenmeye çalıştığını ve bunun için ciddi bir kaynak gerektiğini söyledi.

Ahn, “Bu nedenle insanların yabancı dil öğrenmelerini kolaylaştıran ve ücretsiz kullanılabilen Duolingo’yu geliştirmeye başladık. Bugün Apple’ın yılın uygulaması olarak seçtiği bir uygulama haline geldi. Duolingo’da 34 saatlik eğitim bir dönem üniversite eğitimine denk” dedi. Gelecek için eğitimde ciddi ve sessiz devrim gerçekleştirdiklerini kaydeden Ahn, ürünlerinin yüzde 85 oranında mobilden kullanıldığı bilgisini verdi.

:: Webrazzi Summit 2014’ü takip ettiniz mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dijitalin Öncüleri Bu Etkinlikteydi”

  1. REDFOKS dedi ki:

    Adamlar bu konuda Türkiye’nin lideri, dün biraz bakýndým bir þekilde internet iþi yapan herkes orada imiþ

" Dijitalin Öncüleri Bu Etkinlikteydi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dijitalin Öncüleri Bu Etkinlikteydi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijitalin Öncüleri Bu Etkinlikteydi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "