Dikkat çeken Google Pixel 5 özelliği ortaya çıktı


04 Ekim 2020 Pazar 11:45
Dikkat çeken Google Pixel 5 özelliği ortaya çıktı

Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Google Pixel 5 özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de çok fazla dikkat çekilmeyen farklı bir Google Pixel 5 özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna göre Google, akıllı telefon sektöründe çok kullanılmayan bir özelliği yeni modelinde kullanmaya başlamışa benziyor.

Yeni Google Pixel 5 özelliği ile ekran altından ses aktarımı

Google’ın resmi tasarım şemalarını paylaşmasının ardından, aslında yeni modelde kullanmış olabileceği yeni teknolojinin de detayları ortaya çıkmış gibi görünüyor. Şemalara dikkatli bir şekilde bakıldığında, cihazın üstünde yer alan hoparlörün üst ekran çerçevesine dahil olmadığı görülüyor. Bununla birlikte Google’ın Pixel 5 için kullanılacak olan ekran koruyucu modellerinde de üst taraftaki boşluğun ortada değil, sol tarafa kaydırılmış olduğu dikkat çekiyor.

Google Pixel 5 özelliği

Aslında söz konusu bu ekran altından ses iletim teknolojisi, teknoloji dünyası için bir ilk değil. Daha önce LG’nin çeşitli model televizyonlarında da kullanılmış olduğu biliniyor. G8, P30 Pro ve P40 Pro modellerinde de deneme yapılmıştı. Ancak akıllı telefon tarafında çok sık kullanılmasının tercih edildiği bir teknoloji değil.

Nitekim anlaşıldığı kadarı ile Google da ekran çerçevelerini mümkün olduğu kadar ince bir hale getirmek için, yeni bir ses iletim teknolojisini kullanmayı tercih etmiş. Henüz daha Google tarafından bu özellik resmi olarak detaylı bir şekilde açıklanmadığı için, sadece şemalar üzerinden çıkarım yapmak mümkün olabiliyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dikkat çeken Google Pixel 5 özelliği ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dikkat çeken Google Pixel 5 özelliği ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dikkat çeken Google Pixel 5 özelliği ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)