Okunma

Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan?


17 Ocak 2009 Cumartesi 13:30
Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan?

International Federation of the Phonographic Industry kurumunun yıllık dijital müzik raporu, sanal alemde dinlenen müziklerin %95’inin korsan olduğunu öne sürdü. Müzik piyasasının geçirdiği zor dönemi, doğrudan yasal olmayan indirmelere bağlayan başkan John Kennedy, kanuna aykırı dosya paylaşımlarının tüm müzik sektörünün ekmeğine kan doğradığını ifade etti.

Sanatçılar da Tehlikede

Kennedy ayrıca, albümlerin çıkışı öncesi hit parçaların internete sızdırılmasından da dem vurarak, böyle durumların sanatçıların kariyerine balta vuracak kadar büyük etkiye sahip olduğunu belirtti. IFPI rakamlarına göre, 2007’de yarım milyon yasa dışı müzik bağlantı kaldırılmışken, 2008’de bu sayı 3 milyona ulaşmış.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için : IFPI
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sanatçılar zaten her türlü kazanıyor yaşasın korsancılık garibanın da müzik dinlemeye hakkı var zaten zengin konsere gidiyor konserlerden kazandıkları paralar sanatçılara yeter de artar zaten.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  E artık sanatçılarda bir hit 11 fason şarkı ile kaet yapıp sonra bunla milyon satmayı planlamasın. Harbi bir kaset yapsınlar ki bir parça için kaset almayalım :).

  Ayrıca sanatcıların konser reklam vb gibi durumlardan para kazanmasından yanayım bknz. Microsoft bile o yöne dönmekte.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yaşasın korsan 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  onlarda milyon dolarlar kazanmayıversin

 5. SDN Okuru dedi ki:

  rapiddeki linkler silinsin yeter.

" Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "