Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur?


14 Ağustos 2020 Cuma 13:02
Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur?

ShiftDelete.Net olarak bilgilendirici bir video ile yeniden karşınızdayız. Bu videomuzda son zamanlarda sıkça duyduğumuz dijital diş kliniği uygulamalarına sizlerle birlikte bakıyoruz. Teknoloji geliştikçe her sektörü etkilemeye devam ediyor. Peki dijital diş kliniğinin teknolojiyle sunmuş olduğu avantajlar neler? Ankara’daki Piano Diş Kliniği’ne gittik ve merak edilen soruların yanıtını aldık!

Dijital diş kliniği ne demek?

Dijital diş kliniği bilgisayar destekli yüksek teknolojik  ürünlerinin kullanımını belirten bir kavram. Teknolojinin her geçen gün gelişmesinden sonra hayatımızın her alanında yeni teknolojilerle karşılaşabiliyoruz. Sağlık sektörü içerisinde de fazlasıyla yeni teknolojiler kullanılıyor. Dijital diş kliniği içerisinde kullanılan teknolojilerden biri de  CAD-CAM teknolojisi. Ağız içi tarayıcıyla ölçü alınmasını sağlayan bu teknolojiler hastanın tedavi planı üzerinde oldukça önemli. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım .İyi seyirler.

Klinik hakkında daha fazla bilgi için: https://bit.ly/2E5xwCR

Dijital diş hekimliği uygulama alanları nelerdir?

Son yıllarda birçok sektör dijitalleşti. Bunlar arasında ilk akla gelenlerden olmasa da diş kliniklerini de sayabiliriz. Dijitalleşen Piano Diş Kliniği de bunun en güzel örneklerinden biri. Teknolojinin birçok faydasını kullanan klinik, dişçi korkusunun da önüne geçiyor.

Bu teknolojinin uygulama alanlarına baktığımızda karşımıza çok fazla seçenek çıkıyor. Uygulama alanlarına bakacak olursak lazer uygulamaları, dijital röntgen, dijital çürük teşhisi, dental fotoğrafçılık, dijital hasta eğitim programları, okluzyon, TME problemi analizi , diagnozu ve cerrahi guide  ile yapılan implant uygulamaları ile karşılaşıyoruz. Yeni bir teknolojinin bu kadar fazla alanda hizmet edebilmesi büyük bir avantaj.

Bu teknolojinin sunmuş olduğu bazı avantajlarda bulunuyor. Bunlara baktığımızda ilk olarak karşımıza verimlilik ve performans çıkıyor. Geleneksel yöntemler yerine kullanılan bu yeni teknolojiler maliyetide fazlasıyla azaltıyor.

Zaman olarak da hem hasta hem de hekim tarafında bu teknolojinin artısı bulunuyor. Detaylı bir şekilde bakmak gerekirse hastalarda işlemler sırasında yaşanan kusma ve öksürme gibi durumlar artık yaşanmıyor.

Korkuları artık bir yana atabilmeyi sağlayan bu teknolojiler gün geçtikçe daha da fazla karşımıza çıkacak. Siz sağlık sektöründe kullanılan bu yeni teknolojiler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kan görünce bayılmak, dişçi korkusu gibi davranışlar kaygı bozukluğu dur. Mesele farklı yani.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Reklam kokan hareketler bunlar. Diş hekimliği protetik restorasyonlardan ibaret değil ki!

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Diş çekimi, kanal tedavisi, dolgu gibi tedavileri hangi dijital uygulamayla yapıyorlar acaba????
  Çok ciddi reklam olmuş….
  Bende Diş doktoruyum bu arada!!!

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  bakalım daha neler dijital olacak kim bilir

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Dişçi değil diş hekimi. Eskiden hekimlik nosyonu yokken dişçi denirdi berber falan yapardı zaten ama artık durum değişti.

" Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!