Okunma

Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı!


14 Eylül 2019 Cumartesi 19:50
Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı!

Disney CEO’su Bob Iger, Apple’ın salı günü düzenlediği etkinlik sonrasında, Apple’ın yönetim kurulundan istifa etti. Bob Iger yönetim kuruluna 2011 yılında, iPhone 4S piyasaya sürüldükten sonra katılmıştı.

Disney CEO’su Bob Iger, Apple’dan ayrıldı!

Bu ayrılığın nedeni ise Apple ve Disney’in rakip ürünlere sahip olması. Disney’in uzun yıllardır film sektörünün içinde bulunması kendisine geniş bir kütüphane sunuyor ve bunu yeni yayın hizmeti olan Disney + ‘da değerlendirmek istiyor.

Bob Iger, Apple'dan ayrıldı

Apple ise son dönemde adını sıkça duyduğumuz Apple TV+ ile yayın servisleri arasına katılıyor. Iger, New York Times gazetesine verdiği demeçte “ Tim Cook ve yönetim kurulu üyelerine büyük saygı duyuyorum. Apple, ürünlerinin ve çalışanlarının kalitesi ve bütünlüğü ile tanınan, dünyanın en beğenilen şirketlerinden biri ve şirketin yönetim kurulu üyeliğine hizmet ettiğim için minnettarım” dedi.

Cook, Iger’in olumlu ifadelerini yineledi ve ona “ Özel bir vizyona sahip ve tüm CEO’lar için bir rol modeli” dedi. Ek olarak “Her şeyden öte, Bob bizim dostumuz. Kalbi ile önderlik eder ve zamanından ve tavsiyesinden dolayı daima cömert davranır. Bir yönetim kurulu üyesi olarak şirkete olan katkılarını özleyeceğimiz halde, kararına saygı duyuyoruz ve hem Bob hem de Disney ile olan ilişkilerimiz gelecekte devam edecek” açıklamasında bulundu.

Daha önce belirttiğimiz gibi her iki şirket yayın platformlarını kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Apple TV+ 1 Kasım’da ayda 5 Dolar, Disney + ise 12 Kasım’da ayda 7 dolar karşılığında kullanıcılarla buluşacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olur böyle şeyler be gülüm. Hayat devam ediyor

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  🍎 da sonbahar geldi, yaprak dökümü başlamış anlaşılan…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Darısı Tim Cook’a. O da inşaallah Apple’dan kovulur. Bıktık ondan. Koskoca şirketi batıracak. Zamanı doldu. Defolsun gitsin.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Aple cok guzel

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  tekrar geri döndü

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  iPhone da duraklama da bitti çöküş dönemine girdi 3 yıla esamesi okunmaz bunu onlarda biliyor artık telefon yerine diğer alanlara kaymaya başladılar

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İyi olmuş

" Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "