Diyafram değerlerine göre en iyi kameralı telefonlar


06 Eylül 2020 Pazar 20:30
Diyafram değerlerine göre en iyi kameralı telefonlar

Akıllı telefonlar denildiğinde aklımıza artık ilk sıralarda kamera geliyor. Haliyle kamera performansı kullanıcıların pek çoğu için çok önemli kıstaslar arasında yer alıyor. Sizler için daha önce en iyi selfie(özçekim) kamerasına sahip ve en iyi kamera performansı olan akıllı telefonları listelemiştik. Şimdi ise diyafram değerlerine göre bakalım en iyi kameralı telefonlar hangileri?

Diyafram değerine göre en iyi telefonlar

Öncelikle diyafram nedir? Diyafram (F) değeri ile ifade edilen ve lense objeden yansıyan ışınların ne kadar yoğunlukta veya şiddette düşeceğini belirleyen sistem olarak tanımlanabilir. Diyafram açıklığının yüksek olmasıyla düşük olması arasında ne gibi farklar olur? Biraz önce de bahsettik, diyafram açıklığı cihazın ne kadar ışığı içine alabildiği ile alakalı bir durum.

Diyaframı düşük olan kamera lensi daha fazla ışık alıyor. Gece çekimlerinde ya da az ışıklı ortamlarda diyafram değeri düşük cihazları kullanmak önemli avantaj sağlar. Bu sebeple diyafram değerinin düşük olması aslında önceliklerimiz arasında olmalı. Peki bu durumda hangi modellerin diyafram açıklığı en düşük ve bu noktada iyi bir kamera performansı sunuyor? Gelin o modellere bir göz atalım:

Diyafram-degerine-gore-en-iyi-telefonlar-00

DxOMark’ın hazırladığı en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde yenilenen ilk 10’daki telefonlardan diyafram açıklığının en iyi olduğu cihazları sizler için sıraladık. Bu sıralamada karşımıza Oppo, Xiaomi, Huawei ve Honor çıkıyor. Bu arada hatırlatmadan geçmeyelim her ne kadar telefonun diyafram açıklığı düşük olsa da en iyi kamera performansını sunmayabilir. Yine de genel anlamda akıllı telefonların diyafram değerleri önem arz ediyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Diyafram değerlerine göre en iyi kameralı telefonlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Diyafram değerlerine göre en iyi kameralı telefonlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Diyafram değerlerine göre en iyi kameralı telefonlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  2. 2 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  3. 3 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  4. 4 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  5. 5 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  6. 6 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  7. 7 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  8. 8 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  10. 10 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!