Dizi değil gerçek: Robot köpek polis oldu


26 Kasım 2019 Salı 10:20
Dizi değil gerçek: Robot köpek polis oldu

Boston Dynamics geliştirdiği robotlarla tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor.  Yayınlanan her yeni video bizi, gelecekte yaşanacaklarla ilgili daha da heyecanlandırıyor. Şirket, bir yandan çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da bu robotlara çalışma alanı arıyordu. Robot köpekler şu sıralar polis olma yolunda. Spot isimli robot köpek polis merkezi tarafından kiralandı.

Robot köpek emniyet mensubu oldu

Massachusetts Eyalet Polisi‘nin ağustos ve kasım ayları arasında Boston Dynamics’in Spot isimli robotunu kiraladığı ortaya çıktı. Robotun tam olarak göreviyle ilgili bilgiler sızdırılmasa da bir sözcü, kiralanan köpeğin mobil uzaktan gözlem cihazı olarak kullanılacağını söyledi. Yani şüpheli çantalar ve tehlikeli yerlerde sorumluluğu robot köpek üstlenecek.

Spot’un ne kadar özerk olduğu şimdilik bilinmiyor. Ancak, polis merkezi tarafından yapılan açıklamada robotun yazılımının kişiselleştirilmediği ya da robotun silahlandırılmadığı belirtiliyor.

Boston Dynamics de konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve robotlarını barışçıl hedeflerle kiraladığını belirtti. Müşterileri konusunda seçici olduğunu belirten şirket, kiralama şartlarının ihlal edilmesi durumunda gereken önlemleri de alacağını belirtti.

Şimdilik en büyük endişe Massachusetts Eyalet Polisi‘nin halka açıklama yapmadan ya da net kurallar koymadan robotu silahlandırabilme ihtimali.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dizi değil gerçek: Robot köpek polis oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dizi değil gerçek: Robot köpek polis oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dizi değil gerçek: Robot köpek polis oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!