Okunma

Çok Gezen mi Çok Oturan mı Tehlikede?


23 Mart 2009 Pazartesi 12:30
Çok Gezen mi Çok Oturan mı Tehlikede?

Trend Micro tarafından yaptırılan bir araştırma, dizüstü bilgisayar kullanıcılarının masaüstü bilgisayar kullanıcılarına göre riskli online davranışta bulunmaya daha eğilimli olduklarını kanıtladı. Ankete katılanlar arasında, dizüstü bilgisayarla çalışanlar, masaüstü bilgisayarla çalışanlara kıyasla iki kat daha fazla video ve müzik indirme eğilimi gösterdiler. Sonuçlar, dizüstü bilgisayarla çalışanların sosyal faaliyetler için interneti daha sık kullandıklarını da ortaya çıkardı.


Sürekli mobil gezen bilgisayar sahipleri, riskleri daha az önemsiyor.

Bu faaliyetlere, sosyal ilişki ağı sitelerini ziyaret etmek ya da medya içeriğini izlemek ve dinlemek dahil. Yanıtlar, dizüstü bilgisayar kullanıcılarının iletişim kurmak için VoIP ve anında mesajlaşmayı kullanma konusunda iki kattan daha fazla eğilimli olduklarını da doğruladı. Bu da onları yeni nesil internet güvenliği tehditlerine açık bırakıyor.

:: İnternetten gelebilecek tehlikelere karşı ne tür önlemler alıyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çok Gezen mi Çok Oturan mı Tehlikede? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çok Gezen mi Çok Oturan mı Tehlikede? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çok Gezen mi Çok Oturan mı Tehlikede? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "