Okunma

Dizüstünde Solar Enerji


03 Kasım 2010 Çarşamba 13:03
Dizüstünde Solar Enerji

AUO firmasının yeni geliştidiği ürünlerden biri ile dizüstü bilgisayarların enerji sıkıntısı ortadan kalkacak. Yeni ürün ile birlikte dizüstü bilgisayarın klavye ve dış yüzeyi 2.1 mm kalınlığında güneş panelleri ile kaplanıyor. Bu panaller sayesinde dizüstü enerji ihtiyacını kendi kendine sağlamış oluyor.

Ürün geliştiricilerinin açıklamalarına göre dizüstü bilgisayarın toplam enerji miktarının yüzde 20‘si güneş enerjisi ile sağlanabiliyor. Bu, dizüstü bilgisayarınız ile birlikte şarj adaptörünü taşımanız gerektiği anlamına geliyor.

Ürünün detayları ve prototipi Kasım ayının 10’nunda Japoya da gerçekleştirilecek FPD konferansında açıklanacak.

:: Bu tarz bir ürünü kullanmak ister misiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dizüstünde Solar Enerji konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dizüstünde Solar Enerji ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dizüstünde Solar Enerji ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "