DJI GoPro’ya rakip olmayı planlıyor!


01 Mayıs 2019 Çarşamba 15:45
DJI GoPro’ya rakip olmayı planlıyor!

DJI, genellikle insansız hava araçları ve kamera entegreleri üzerinde çalışan bir şirket olarak karşımıza çıktı. Yeni sızıntılara göre, DJI aksiyon kamerası üzerinde çalışıyor!

DJI aksiyon kamerası üretme planları yapıyor!

GoPro aksiyon kameralarında uzmanlaşmış bir şirket olarak biliniyor. Ancak geçmişte GoPro‘nun kendi insansız uçaklarını geliştirmeye çalıştığını görmüştük. Şimdi de DJI’dan aksiyon kamerası adımı geldi.

Sızıntılara göre şirketin GoPro‘nun aksiyon kameralarıyla rekabet edebilecek kendi kameralarını geliştirmek için denemelerini sürdürdüğü ortaya çıktı. DJI çok sevilen Osmo Pocket cihazının ardından bu cihazı temel alarak geniş açı lense sahip bir aksiyon kamerası üretmek için çalışıyor.

DJI aksiyon kamerası üretme planları yapıyor! - ShiftDelete.Net (1)

Geçen yıl piyasaya sürülen Osmo Pocket hem özellikleri ile hem de rahat taşınabilir olması ile geçtiğimiz yılın en dikkat çeken cihazlarından olmayı başarmıştı. DJI’nın her zaman kullanıcılar için rahat ve pratik ürünler üzerinde çalışması aksiyon kamerası konusunda da güzel bir seçenek olabilecek gibi duruyor.

Eğer Osmo Pocket üzerindeki teknolojisini alıp bir aksiyon kamerasının içine entegre etmeyi başarırsa da GoPro ve aksiyon kamerası piyasasında güçlü bir rekabet oluşturabilir. Şimdilik cihaz hakkında ayrıntı yok, fakat önümüzdeki dönemde cihaz ayrıntıları da ortaya çıkacaktır.

DJI‘ın bu adımıyla da ortaya çıkan rekabetle birlikte aksiyon kameraları da önemli bir gelişme sürecine girebilir. Bu durumda daha kaliteli ürünlerin karşımıza çıkmasına sebep olacaktır.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “DJI GoPro’ya rakip olmayı planlıyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Kamera işnde djı çokta iyi değil. Djı kameraları ile çekilen görüntülerde devamlı mekanik titreşimler mevcut. Bunun sebebi nedir Bi türlü anlayamadım.

" DJI GoPro’ya rakip olmayı planlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DJI GoPro’ya rakip olmayı planlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DJI GoPro’ya rakip olmayı planlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "