DJI için Sony’den dişli bir rakip geliyor!


09 Kasım 2020 Pazartesi 14:27
DJI için Sony’den dişli bir rakip geliyor!

Drone tarafının lider isimlerinden olan DJI için teknoloji devi Sony’den yeni bir rakip çıkıyor. Airpeak adı verilen proje kapsamında Sony, gelişmiş uzaktan algılama ve yapay zekâ destekli drone’lar için duyurusunu yaptı.

Sony yeni yaptığı duyurusu ile birlikte Airpeak adı verilen bir proje ile iddialı geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi Airpeak, Sony’nin yapay zekâ destekli drone’lar geliştirmesi anlamına geliyor. Japonya merkezli teknoloji devi, uzaktan algılama teknolojisini bu cihazlarda kullanacak olmasıyla dikkat çekiyor.

Sony Airpeak drone projesi ile karşımızda

Projenin odak noktasında ise Sony’nin fotoğrafçılık ve video konusundaki uzmanlığı kullanılacak. Biliyorsunuz Sony imzalı makineler hem fotoğrafçılık hem de video konusunda en iyiler arasında yerini alıyor. Airpeak tarafında da bu uzmanlıktan yararlanacak olan Sony, yaptığı açıklamada özellikle ”eğlence sektörünün daha da gelişmesine katkıda” bulunmak istediğini söylüyor.

Farklı alanlarda farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirilecek drone’ları akıllara getiren bu proje, ayrıca çeşitli sektörlerde daha fazla verimlilik ve tasarruf sağlamayı da hedefliyor. Güvenlik odağında geliştirilecek bu proje kapsamında Airpeak’in 2021 baharında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sony yakında proje için iş birliği yapacak ortaklar arayacak. Bunun dışında Sony tarafından proje hakkında aktarılan bir bilgi bulunmuyor.

Konu hakkında yapılan paylaşım:
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DJI için Sony’den dişli bir rakip geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DJI için Sony’den dişli bir rakip geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DJI için Sony’den dişli bir rakip geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!