Okunma

DJI tarım için özel bir drone geliştirdi


25 Eylül 2019 Çarşamba 16:00
DJI tarım için özel bir drone geliştirdi

DJI drone teknolojisinde bilinen isimlerden. Farklı alanlar ve ihtiyaçlar için ürettiği büyüklü küçüklü birçok drone’a sahip olan marka, yine farklı bir model ile karşımızda. Marka, doğal afetler sırasında ilk müdahaleyi yapan ve kurtarma görevlerini üstelenen drone’larının dışında DJI tarım drone alanına da yeni üye ekliyor.

DJI tarım drone modeli ile diğerlerine göz kırpıyor.

Daha verimli arazi yönetimi için kolları sıvayan DJI, dünyanın ilk tam entegre multispektral görüntüleme yeteneğine sahip ürününü görücüye çıkardı. Agras T16 drone tarla bitkilerinin ya da meyve bahçelerinin bakımlarını yapabilecek.

DJI tarım alanında drone ile karşımıza çıkıyor

Drone’un yazılım ve donanım özellikleri için farklı şirket ve eyaletlerden ortaklarla çalışıldı. Şirket başlangıçta, kamu ve gönüllü kuruluşları ile çalışarak insansız hava araçlarının gelişimine odaklanıyor. Birçok kuruluş ile çalışan drone üreticisi hizmetleri dağıtmak ve yönetmek için FlyMotion ve Axon şirketleriyle de beraber çalışıyor.

Program kapsamında geliştirilen tarım drone’unda DJI’ın Matrice 200 serisi ve MAVIC 2 drone’larında kullanılan teknolojilerin yer aldığını söyleyebiliriz. Bu kapsamda gelişmiş aksesuarlar, bataryalar ve güçlü görsel termal kameralar ile tarım odaklı yeni bir drone oluşturuldu.

Popüler drone üreticisi kimyasal, endüstriyel ve çevresel uygulamaları izlemek amacıyla tarım drone’una DJI’ın Matrice 210 aracında kullandığı çoklu gaz dedektörünü entegre etti.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “DJI tarım için özel bir drone geliştirdi”

  1. Anonim dedi ki:

    Adamlar tarımda kullanıyo biz terörist avında :)) ama olsun oda iyidir.

" DJI tarım için özel bir drone geliştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DJI tarım için özel bir drone geliştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DJI tarım için özel bir drone geliştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "