Okunma

DJI’dan kullanıcı gizliliği için önemli hamle!


29 Ağustos 2017 Salı 13:00
DJI’dan kullanıcı gizliliği için önemli hamle!

DJI, bilgileri olmadan kullanıcı verisi paylaşan eklentileri son güncellemesiyle ortadan kaldırmış durumda. Şirket, kullanıcı gizliliği ile ilgili olarak kendisine yöneltilen eleştiri oklarını böylece bir nebze azaltmak niyetinde gibi gözüküyor.

DJI kullanıcı verilerini korumak için güncelleme sundu

DJI resmi blog sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile DJI GO ve DJI GO 4 uygulamaları için önemli güncellemeler sunduğunu açıkladı. İnternet üzerinden veri transferi yaptığı konusunda endişelere karşı yapılan hamle sonucunda, uygulamalarda kullanılan JPush adlı üçüncü parti eklentinin sonu getirildi.

17-08/29/dji-kullanici-verilerinin-gizliligi-sdn-02.jpg

JPush, Android için DJI GO ve DJI GO 4 uygulamalarında video dosyası DJI SkyPixel video paylaşım platformuna yüklendiğinde bildirim sağlamak amacıyla kullanılıyordu. Öte yandan bu süreci tamamlamak için çok fazla veriye ihtiyacı bulunmayan eklentinin, Android cihazlarda yüklü olan uygulama listesi de dahil kişisel bilgileri topladığı fark edildi. DJI ise bunu fark eder etmez eklentinin erişimini yürürlükten kaldırdığının altını çiziyor. Ek olarak şirket, iOS için jsPatch ve Android için Tinker acil yama eklentilerini de sonlandırmış.

DJI, geliştiriciler için yeni bir dahili eğitim programıyla kodlarında hata bulanlara 30 bin dolara kadar ödeme yapacağını belirtiyor. Kısacası şirket, kullanıcıların verileriyle ilgili endişelerini gidermeye kararlı. 

:: DJI’ın kullanıcı gizliliği ile ilgili çalışmaları konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DJI’dan kullanıcı gizliliği için önemli hamle! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DJI’dan kullanıcı gizliliği için önemli hamle! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DJI’dan kullanıcı gizliliği için önemli hamle! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "