Okunma

Doğal Afet Tahmin Uygulaması!


20 Şubat 2016 Cumartesi 08:00
Doğal Afet Tahmin Uygulaması!

The Disaster Prediction App adı altındaki, doğal afetleri tahmin edebilen bu uygulama iki kişi tarafından geliştiriliyor. Uygulamanın amacı, ön okumalar yaparak, felaketler oluşmadan insanları uyarmak. Ben Davidson, daha önce Kickstarter üzerinde mobil izleme projesi geliştirmiş, SpaceWeatherNews.com, Suspicious0bservers.org siteleriyle, güneş hareketlerine bağlı olarak oluşan felaketleri tahmin etme üzerine yoğunlaşmış.

Aynı hava durumu uygulaması gibi çalışacak olan bu uygulama, evrensel ve bulunduğunuz lokasyona bağlı olarak uyarılar verebilecek. Oluşabilecek felaketin risk derecesi de yanında sunulacak. Güneş manyetik alanlarının hareketleri, Dünya üzerinde depremleri tetiklediğinden, ölçüm bu sayede yapılacak.

Deprem ve fırtınalar için uyarı verilecek

Depremlerin yanında, bu uygulumayla birlikte, tropik fırtınaların uyarıları gönderilebilecek. Üstelik Güneş üzerinde oluşan fırtınaların, elektriksel şebekeleri, ulaşımı, iletişimi ve uyduları etkilemesi ihtimali de bildirim olarak uygulamada sunulacak. Kısacası yapımcılar, insanların hayatını kurtarabilmeyi hedefliyor.

Kickstarter üzerinde 35 bin dolar hedefi olan, felaketleri tahmin eden bu uygulama, 39 bin dolar ile amacına ulaşmış durumda. 19 gün sonra bitecek olan projede, 25 dolar bağış yapılarak, uygulaya sahip olunabilecek. Beklenen çıkış tarihi ise Aralık 2016.

Bu doğal afet tahmin uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için, buraya tıklayarak Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz.

:: Doğal afetleri önceden uyaracak olan bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Doğal Afet Tahmin Uygulaması!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İnandırıcılığı konusunda emin değilim ama yaparlarsa da bakarım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bence doğal afetleri tahmin etmek çok zor çünkü doğal afetlerin nerede ve ne zaman olacağı hiç belli olmaz..

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel bi uygulama

" Doğal Afet Tahmin Uygulaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Doğal Afet Tahmin Uygulaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Doğal Afet Tahmin Uygulaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "