Okunma

Doğrudan Kablosuz Erişim: Wi-Fi Direct


26 Ekim 2010 Salı 11:00
Doğrudan Kablosuz Erişim: Wi-Fi Direct

Kablosuz bağlantı standartlarını belirleyen kurum olan Wi-Fi Alliance, özelliklerini ilk olarak geçtiğimiz sene açıkladığı Wi-Fi Direct standardının resmen kullanılmaya başlandığını duyurdu. (Wi-Fi Çağ Atlayacak)

Wi-Fi Direct, kablosuz bağlantı özelliği olan iki cihazın birbiriyle doğrudan bağlanabilmesini sağlıyor. Böylece Wi-Fi vericisi olmayan yerlerde bile iki cihaz kablosuz bağlantı üzerinden 802.11n bağlantı hızında veri alışverişi yapabilecek.

Wi-Fi Direct bağlantısını kullanmak için iletişime geçecek cihazlardan sadece birinde bu özelliğin olması yeterli olacak.

 

Wi-Fi Direct ile cihazlar arasında veri transferi çok daha hızlı olacak

 

Yonga Setleri Çıktı

Wi-Fi Direct özelliğini destekleyen yeni yonga setleri de ortaya çıktı. Atheros, Broadcom, Intel, Railink ve Realtek yeni Wi-Fi Direct standardına destek veren yonga setlerini duyurdular.

Yakın bir gelecekte Wi-Fi Direct destekli cep telefonları ve dizüstü bilgisayarları piyasada görebiliriz.

:: Wi-Fi Direct benzeri bir özelliği bekliyor muydunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Doğrudan Kablosuz Erişim: Wi-Fi Direct”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sifre nsl olur

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Wi_fi direct denilen icad sadece aynı marka telefonlarda işe yarıyo ..samsung haricindeki cihazlarda 'wi_fi direct' degilde 'doğrudan' olarak adlandırılmış olabilir bilginize..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  harika bir teknoloji

 4. SDN Okuru dedi ki:

  BN bilmeden bi fotograf paylastim ama search dan ileri gitmedi ve kullanım tutari 1.90 TL dedi paylasmismidir paylastiysa nerden iptal edebilirim lütfen yardim edin

 5. SDN Okuru dedi ki:

  General mobilin wifi direktif nazil calsiyor benim cihazla yapamadim bilgi verin

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaslar discoveryde vi-fi direk nasil kullaniliyo bilgi yazarmisini?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ĞŞ

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Diğer cihaz da olmadan olmaz

 9. SDN Okuru dedi ki:

  wifi direct veri harciyor mu ?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  tamam ama şu anda zaten iki yazılım kullanılarak bunu yapmak mümkün yine aynı şekilde bu yazılımları bir cihazda çalıştırmak yeterli .
  ben n 97 ile yapıyorum mesela ama o şekli pratik olacaktır tabiiki …

" Doğrudan Kablosuz Erişim: Wi-Fi Direct konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Doğrudan Kablosuz Erişim: Wi-Fi Direct ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Doğrudan Kablosuz Erişim: Wi-Fi Direct ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "