Okunma

Doküman Yönetimi Pazarı Büyüyor


17 Şubat 2010 Çarşamba 13:09
Doküman Yönetimi Pazarı Büyüyor

Xerox, NelsonHall araştırma şirketi tarafından açıklanan raporda doküman hizmetleri pazarında lider olarak gösterildi. “Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013” raporuyla, Xerox’un baskı hizmetleri ve doküman yönetiminde dış kaynak kullanımı konularındaki başarısı onaylandı.

İş süreçlerinin yönetimi konusunda uzman ve dış kaynak kullanımı ile ilgili özel araştırmalar yapan NelsonHall, ulusal ve global iş süreçleri yönetimi aktivitelerini takip ediyor (Xerox, Yazıcıdan Tasarruf Ettirecek).

NelsonHall‘ın hazırladığı doküman yönetimi hizmetleri raporu; baskı servisleri yönetimi, gelen belge hizmetleri, dışarıya giden belge ve dokümanlarla, dışarıya gönderilmek üzere basılan doküman hizmetlerini kapsıyor.

Raporda Xerox doküman yönetimi hizmetlerinde dünya lideri olmasının yanı sıra; Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Latin Amerika ve Asya Pasifik ülkeleri için ayrı ayrı yapılan listelerde de en üst sıralarda yer alıyor.

Xerox’un baskı hizmetleri ve doküman yönetiminde dış kaynak kullanımı konularındaki başarısı onaylandı.

 

Xerox, şirketlere baskı yönetimi hizmetleri vermekle birlikte, baskı alt yapılarını optimize etmekte de yardımcı oluyor. Xerox bu hizmetleriyle, şirketlerin gelirlerini arttırıyor, maliyetlerini düşürüyor, iletişim ve iş süreçlerini kolaylaştırıyor.

Xerox’un geçtiğimiz aylarda dünyanın lider iş süreçleri yönetimi şirketi ACS’yi satın almasından sonra, dış kaynak hizmetlerinin kapsamı ve içeriğinin çok daha zenginleşmesi bekleniyor. ACS’nin Xerox’a katacağı yeni ürün, hizmet ve servislerle Xerox’un iş süreçleri ve doküman yönetimi pazarındaki payının da ciddi bir oranda artması bekleniyor (Xerox 2009 Yılına 350 Ödül Sığdırdı).

Xerox 2009 yılında Gartner’ın “Magic Quadrant” raporu ve Quocirca Raporu’nda baskı hizmetleri yönetiminde dış kaynak kullanımı pazarında lider olarak gösterilirken; Brown-Wilson Araştırma Grubu’nun “Black Book of Outsourcing” adlı referans raporunda da doküman süreçlerinde dış kaynak kullanımı pazarında lider olarak gösterildi.

:: Doküman yönetimi konusunda sizce lider kim?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Doküman Yönetimi Pazarı Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Doküman Yönetimi Pazarı Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Doküman Yönetimi Pazarı Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "