Okunma

Apple Pencil için yeni bir patent ortaya çıktı


10 Ocak 2020 Cuma 07:30
Apple Pencil için yeni bir patent ortaya çıktı

Apple’ın iPad Pro serisi ile beraber tanıttığı Apple Pencil tüm hızıyla geliştirilmeye devam ediyor. Ortaya çıkan patent detaylarına göre dokunmatik Apple Pencil geliyor.

Apple’ın ikinci nesil kalemi, algılama hassasiyeti ile tüm dikkatleri üzerine çekecek.

dokunmatik apple pencil yeni patent

Dokunmatik Apple Pencil patenti ortaya çıktı

Minimalist ve yenilikçi tasarımlarıyla kullanıcıları kendi ekosistemine bağlayan Apple, yükseltilmiş donanıma sahip dokunmatik kalem üzerinde yoğun bir çalışma yürütüyor.

İkinci nesil Apple Pencil’ın ortaya çıkan patente göre uç kısmında dokunmatik bir panel barındıracak. Yeni akıllı kalemin algılama hassasiyeti üst düzey olacak şekilde tasarlanmış görünüyor. Yanlışlıkla oluşan dokunma tepkimelerini göz ardı edebilen kalem, artırılmış gerçeklik destekli olması ihtimaller arasında yer alıyor.

Dokunmatik Apple Pencil, kullanıcıların tutuş ve dokunma türleri arasında etkili bir şekilde ayrım yapabilme kabiliyetine sahip olacak. Örnek vermek gerekirse, iPad üzerinde üç boyutlu çizim yapan bir kullanıcı, kullandığı çizim aracının boyutunu dokunmatik panel üzerinde parmağını yukarı aşağı kaydırarak ayarlayabilecek. Aynı parmak hareketleri, web sayfalarında ya da herhangi bir dosya görüntülenmesi sırasında farklı işlevsellikler sunacak.

Ortaya çıkan patentlerden sonra, Apple’ın yeni kaleminin bu yıl içerisinde tanıtılması bekleniyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Pencil için yeni bir patent ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Pencil için yeni bir patent ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Pencil için yeni bir patent ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "