Okunma

Dokunmayı Seviyoruz


18 Ağustos 2009 Salı 12:19
Dokunmayı Seviyoruz

Pazar araştırma şirketi Canalys’in yaptığı çalışmada 2009’un ikinci çeyreği boyunca piyasaya sürülen 38,1 milyon adet cep telefonunun 15 milyondan fazlasında dokunmatik arayüz kullanıldığı sonucuna ulaşıldı.

Bundan bir yıl önce aynı dönemde piyasaya sürülen 33,6 milyon adet cep telefonun sadece 3,9 milyonunda dokunmatik arayüz vardı. Dokunmatik arayüzün bir sene içinde bu kadar artış göstermesinin ardındaki sebep olarak Apple iPhone’un yakaladığı inanılmaz başarı gösteriliyor.

Yapılan araştırma ayrıca standart nümerik pad’in artık ortadan kalkmaya başladığını da ortaya koyuyor. Geçtiğimiz sene %60′lık bir orana sahip olan nümerik pad bu sene %32′ye düştü. Telefonlarda klavye kullanımı da bu çeyrekte 10,7 milyon adete ulaşarak büyük bir yükseliş gösterdi.

:: Dokunmatik arayüz kullanmayı seviyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dokunmayı Seviyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dokunmayı Seviyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dokunmayı Seviyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "