Dokusuyla farklı görünen silikon kaplama fare!


24 Ekim 2020 Cumartesi 15:30
Dokusuyla farklı görünen silikon kaplama fare!

Gerek günlük kullanım gerek oyuncular için özel olarak sunulan ya da tasarımcılara özel ergonomik özellikler sunan fareler, çok çeşitli alternatifler ile karşımıza çıkıyor. Şimdi ise hiperaktif ve özel çocuklar için tasarlanan silikon kaplama fare, çocukların bir şeylere daha kolay odaklanması için tasarlanmış. Tırtıklı ve dokulu yapısıyla dikkat çeken bu fare, sadece çocuklar için değil aynı zamanda yetişkinlerin de kullanımına oldukça uygun.

Rengarenk ve silikon kaplama fare

HedgeHog Health tarafından tasarlanan bu ilginç fare, sağlıklı silikon kaplama kullanılarak üretildi. Bu sayede esnek, yıkanabilir ve mikrop barındırmayan bu yapı, çocukların kullanımı için de oldukça ideal hale geliyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2020/10/silikon-kaplama-fare-00.jpg

Silikon kılıfın altındaki fare mekanizması ise daha sezgisel kaydırma sağlamak için bir top kaydırıcı ile birlikte geliyor. Bu fare yalnızca hiperaktif çocukların değil aynı zamanda otizm teşhisi koyulmuş çocukların da dikkatini dağıtmayacak şekilde tasarlanmış. Sessiz düğmelere sahip olan bu fare, özel ihtiyaçlara yönelik tasarlanmasıyla dikkat çekiyor.

silikon kaplama fare-04

Bu tasarım yapılmadan önce özel çocuklarla vakit geçiren tasarımcılar, kirpi görünümündeki farenin çocukların daha çok ilgisini çektiğini ve dikkati dağılmadan işlerine odaklanabildiklerini görmüş. Bu şekilde geliştirilen The Hoglet adı verilen fare aynı zamanda bir oyuncak olarak da düşünülmüş. Kickstarter üzerinden fonlamaya açılan projenin son aşaması olan satış ve sipariş kısmına geçildi. Ürünün başlangıç fiyatı ise 35 dolar.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dokusuyla farklı görünen silikon kaplama fare! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dokusuyla farklı görünen silikon kaplama fare! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dokusuyla farklı görünen silikon kaplama fare! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!