Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar


27 Haziran 2019 Perşembe 14:03
Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar

Bitcoin dolandırıcılığı kâbusunun adresi, bu sefer, Güney Asya oldu. Hindistanlı dolandırıcılar, adlarından kötü bir nam ile söz ettirmeye devam ediyorlar. Monivo isimli bir internet sitesi üzerinden yapılan dolandırıcılık, Bill Gates’in kripto para hakkında söylediği cümlelerle daha inandırıcı bir hale büründürülmüş. Bu bağlamda, Hindistan polisi hemen alarma geçti.

Bitcoin dolandırıcılığı yüzünden birçok insanın canı yandı

Ülkenin merkez bankası tarafından sürekli yapılan uyarılara rağmen Hindistan’daki insanlar, kripto para birimi dolandırıcılığı tuzağına düşmeye devam ediyor. Rajasthan şehrinin terörle mücadele kapsamında hizmet veren polis ekibi (ATS), 150 milyon Hindistan Rupisi (2 milyon dolar) değerinde bir Bitcoin dolandırıcılığı operasyonunu ortaya çıkardı.

Bitcoin dolandırıcılığı

The Times of India’nın yaptığı açıklamaya göre, bet2bet ve Monivo isimli sitelerden uzak durulması gerekiyor. Ayrıca bu Bitcoin hırsızlığı, ne yazık ki ilk değil. Polise göre aldatılan kişiler, katlanarak artan bir gelir sözüyle kandırıldılar.

Bitcoin hırsızlığı

Ana sayfasında Bill Gates’ten, Richard Branson’dan ve Eric Schmidt’ten alıntılar bulunduran internet mecrası hakkında dava açılacak. Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) çeşitli bölümleri altında bulunan güven, hile ve ceza kurallarına aykırı davranmakla suçlanan kişiler için de ilk bilgiler gerekli makamlara sunuldu.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Canı yananlar düşünsün 🙂

 2. Anonim dedi ki:

  bitcoin ponzi dir.

  1. Anonim dedi ki:

   komik çocuk

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Kaçırınca ponzi olur 🙂

" Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "