Domain hırsızlığı için hapis cezası!


17 Haziran 2018 Pazar 11:00
Domain hırsızlığı için hapis cezası!

İnternet sitesi sayılarında yaşanan artış ile ilginç domain hırsızlığı olayları yaşanabiliyor. ABD’de gerçekleşen bir domain hırsızlığı vakası, hapis cezasıyla sonuçlandı.

Domain hırsızlığı için 20 yıl hapis cezası verildi

FBI raporlarına göre geçen yıl ABD’de 332.198 soygun gerçekleşti. Bu soygunlardan biri ise oldukça ilginçti. ABD’de bir vatandaş, silah zoruyla bir kişiden domain almaya çalıştı. Silahın kullanılmasıyla mahkemeye kadar giden olay, soyguncunun hapis cezası almasıyla sonuçlandı.

43 yaşındaki Sherman Hopkins Jr. isimli bir adam,  Do It For State isimli DoItForState.com web sitesinin domain sahibine saldırdı. DoItForState.com’un sahibi olan 26 yaşındaki Ethan Deyo’nun evine giren Hopkins, domaini almak için Deyo’yu silahla tehdit etti. Adalet Bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre Hopkins bu soygun için kafasına bir şapka, çorap ve güneş gözlüğü geçirdi.

Deyo’nun soyguncuyu fark ederek kendini bir odaya kilitlemesi facianın büyümesini biraz olsun önledi. Daha sonra odaya giren Hopkins, silahla tehditlerde bulunarak Deyo’nun e-posta ve telefon bilgilerini alarak domaini kendisine aktarmasını istedi. Kargaşa sırasında Hpkins, Deyo’yu bacağından vurdu. Polislerin olay yerine gelmesiyle domain hırsızı yakalandı.

domain hırsızlığı

Hopkins’in hırsızlık vakası, silah bulundurma ve yaralanmayla birleşince 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Domain hırsızlığı, geçen yıl ABD’de gerçekleşen binlerce soygun vakası içerisinde en ilginciydi.  Özellikle marka değeri yüksek bir domain bulmanın zorlaştığı son yıllarda, bu tip olaylar yaşanabiliyor.
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Domain hırsızlığı için hapis cezası!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  delinin biride benim bir domainimi çalabilmek için bir sürü hackera para yedirmişti. bazıları takıntılı, bazılarıda para için uğraşıyor. bildiğimiz klasik hırsızlık.

" Domain hırsızlığı için hapis cezası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Domain hırsızlığı için hapis cezası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Domain hırsızlığı için hapis cezası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!