Okunma

Dominos kampanyaları dijital dönüşümle beraber geliyor!


06 Haziran 2018 Çarşamba 17:28
Dominos kampanyaları dijital dönüşümle beraber geliyor!

85 ülkede faaliyet gösteren Domino’s Pizza, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli teknolojik dönüşümlere imza atıyor. Yaptığı işi sadece ‘bir mutfak ve dükkan’ ile sınırlı tutmayan Domino’s Pizza, farkını lezzetinin yanı sıra hayata geçirdiği teknolojik uygulamalarla da ortaya koyuyor. Kullandığı teknoloji ve Dominos kampayaları sayesinde, çok hızlı veri toplayıp çok hızlı geri bildirim alabilen ve bunları yine hızlı şekilde yanıtlama imkanına sahip olan marka, müşteri memnuniyetini de her geçen gün yukarı taşıyor.

En çok indirilen uygulama – Dominos kampanyaları için herkes uygulamayı indiriyor!

2017’de dünyada dijital kanallardan toplam 6,1 milyar doların üzerinde satış elde eden Domino’s, e-ticaret hacmi ve trafikler bazında da Türkiye’nin en büyük gıda perakendecisi konumunda. Online sipariş kanallarının trafiği aylık 3 milyonu geçen Domino’s Pizza Türkiye’nin indirilme sayısı 1 milyon 130 bin’e ulaşan mobil uygulaması ise Türkiye’de hızlı servis restoranları sektöründe en fazla indirilen uygulama olma özelliğini taşıyor.

Dominos kampanyaları

“Rakiplerimizden farkımız kullandığımız teknoloji”

İnovasyon Merkezi’nin açılmasıyla hız kazanan operasyon, üretim ve benzeri alanlardaki toplam teknoloji yatırımlarını son beş yılda 23 milyon TL’ye çıkaran Domino’s Pizza Türkiye, bu süreçte dijital kanallara 12 milyon TL yatırım yaptı. DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Hızlı servis pazarında güçlü rakiplerimiz var ama bizi farklı kılan şey teknolojimiz. Bugün evlere servis ciromuzun yüzde 48’ini dijital kanallardan aldığımız siparişler oluşturuyor. Ancak dijital alanda daha gerçekleştirebileceğimiz çok şey olduğunu biliyor ve bunun için durmaksızın çalışıyoruz.

Amacımız, Domino’s Pizza’dan sipariş vermeyi hangi kanalı kullanıyor olursanız olun, en kolay ve en hızlı hale getirmek” diyor ve kendilerini neden pizza satan bir teknoloji firması olarak gördüklerinin altını çiziyor. Dükkanlarının yüzde 70’inin franchise’lar tarafından işletildiğine de dikkat çeken Saranga, “Türkiye’de çok geniş bir franchise ağına sahibiz, büyümeye de devam ediyoruz. Bu sistemi mükemmel şekilde işler kılabilmek, ciddi bir teknolojik altyapı gerektiriyor. Franchise sistemimizin başarısında, bugüne dek teknolojiye yaptığımız yatırımlar çok etkili bir rol oynuyor” diyor.

Sıcak Takip ile müşteriler daha memnun, motorcular daha güvende olacak

Domino’s Pizza’nın yeni uygulaması Sıcak Takip ile müşteri memnuniyetinin arttırılması ve şubedeki güvenlik ile verimliliğin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir. Bundan sonra siparişler, şube içinde takip edilebildiği gibi şube dışında da hem müşteri hem de Domino’s Pizza tarafından kontrol edilebilecek. Müşteriler siparişini getiren motorcunun fotoğrafını, bilgilerini görebilecek ve motorcuları puanlayabilecekler.  Böylece Dominos kampanyaları dışında bu tarz geri bildirimler için de uygulama kullanılacak.

Dükkânların kontrolü artık cepten yapılıyor

Domino’s Türkiye’nin, operasyon yönetimini hızlandırmak ve iyileştirmek üzere kullanıma açtığı Cep Cini uygulaması tüm Domino’s Pizza dükkanlarını cebe taşıyor. Bölge ve üst kademe yöneticilerine şubeleri uzaktan izleme imkanı da sunan Cep Cini ile bir franchise dükkanında olmasa bile, alınan sipariş sayısından gün sonundaki satışa, gelen şikayetlerden kurye ile yaşanan aksaklıklara kadar her şeyi bu uygulama ile adım adım takip edebiliyor. Gerektiğinde müşteriyi direkt arıyor, aksaklıkların nedenlerini tespit edip en hızlı şekilde aksiyon alıyor.

Pizza butonunu tıkla, pizzan kapıya gelsin

Markanın hızına hız katmak üzere yaptığı keyifli inovasyonlarından en yenisi ise Acil Pizza Butonu. Şimdilik yalnızca internet üzerinden en fazla sipariş veren müşterilere verilecek olan Acil Pizza Butonu’nu, ilerleyen dönemde dileyen tüm müşteriler Domino’s Pizza dükkânlarından satın alabilecek. Domino’s Pizza hesabı üzerinden sipariş üyeliği tanımlanarak kullanıma hazır hale getirilen buton, daha önce kullanıcı tarafından butona tanımlanan tek tık siparişini, basıldığı andan itibaren 30 dakika içinde adresine teslim ediyor.  Ayrıca uygulama içinde Böylece Dominos kampanyaları için ayrı bir sekme de bulunuyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Dominos kampanyaları dijital dönüşümle beraber geliyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Oldum olası sevemedim dominosu

  2. SDN Okuru dedi ki:

    aaa bu meşhur tükürük pizzası değil mi:)

  3. Zadex dedi ki:

    Fiyatlar tadına göre pahalı ögrencilere kıyak yapabilir biraz daha.

" Dominos kampanyaları dijital dönüşümle beraber geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dominos kampanyaları dijital dönüşümle beraber geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dominos kampanyaları dijital dönüşümle beraber geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "